Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Biomed Lublin: Nie zabraknie szczepionek przeciwgruźliczych dla niemowląt. Ponad 100 000 dawek za chwilę w drodze do szpitali
Ciągłość szczepień niemowląt przeciw gruźlicy jest niezagrożona. Wyniki badań Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny są jednoznaczne, szczepionka BCG 10 spełnia wszelkie normy jakościowe. Biomed jest już gotowy do rozpoczęcia dostaw.

 

 

 

– Na szczęście nie sprawdził się czarny scenariusz, zapowiadany w mediach i nie zabraknie szczepionek przeciwgruźliczych. Nasze wewnętrzne badania jakościowe zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem Państwowego Zakładu Higieny i ponad 100 tysięcy dawek szczepionki trafi niezwłocznie do polskich odbiorców. Szczepienia będą przebiegały bez zakłóceń. Wytwarzamy bardzo skuteczną i najbezpieczniejszą szczepionkę przeciwgruźliczą, odbiorcy z całego świata ustawiają się po nią w kolejce – mówi Marcin Piróg, Prezes giełdowego Biomedu Lublin.

Warto podkreślić, że gdyby nie czasowe wstrzymanie produkcji leków z grupy BCG Biomed odnotowałby najlepsze wyniki od lat. Popyt na produkty lubelskiej spółki biotechnologicznej znacząco przekracza jej możliwości produkcyjne, stąd inwestycje zwiększające moce produkcyjne, które spółka ukończyła w zeszłym roku na liniach BCG i Distreptazy. Pomimo braku produktów BCG w drugiej połowie roku, sprzedaż zeszłoroczna była wyższa niż w 2017, dzięki m.in. zwiększonej mocy produkcyjnej Distreptazy.

Mamy podstawy twierdzić, że problem jest rozwiązany. Po zażegnaniu kryzysu spółka wróci do konsekwentnej realizacji strategii rozwoju. Pozwoli nam to w końcu pokazać wyniki, których oczekują akcjonariusze. Z ogłoszeniem pełnego powrotu do normalnej produkcji musimy jednak poczekać na osiągnięcie powtarzalności pozytywnych wyników jakościowych. Będzie to miało miejsce już na początku III kwartału br. – wyjaśnia Marcin Piróg.

Produkty Biomed Lublin są obecnie dostępne w sprzedaży w 26 krajach na 4 kontynentach. W ofercie spółki znajduje się w sumie ponad 50 produktów. Spółka w pierwszej kolejności wypełnia swoją misję zabezpieczenia rynku polskiego, a jedynie nadwyżki przeznacza do sprzedaży na rynki zagraniczne (m.in. Francja, Ukraina, Kazachstan, Turcja, Chorwacja, Bośnia Hercegowina, Czechy, Słowenia, Australia). Pomimo tego eksport stanowi ponad 1/3 całkowitej sprzedaży spółki.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter