Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BioForum dla sektora farmaceutycznego
17.01.2013
BioForum dla sektora farmaceutycznego

Firma Bio-Tech Consulting, organizator XII edycji największych w Europie Środkowowschodniej targów innowacyjnego biobiznesu - BioForum, chce pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom z sektora farmaceutycznego. Bio-Tech Consulting poprzez sprecyzowanie potrzeb MŚP zdefiniuje najbardziej dotkliwe dla nich problemy. Firma integrując działania podobnych spółek w regionie i przygotowując pod kątem wcześniej określonych problemów spotkania b2b odpowie na potrzeby MŚP z krajów Europy Środkowowschodniej.

Organizowane przez Bio-Tech Consulting BioForum od początku swojego istnienia skupiało swoją uwagę na firmach biotechnologicznych oraz firmach farmaceutycznych, które rozwijają nowe innowacyjne produkty. Przykładami mogą być takie spółki jak Celon Pharma czy Adamed, które posiadają własne działy badawczo-rozwojowe, odpowiedzialne za opracowywanie nowych leków. Tegoroczna, 12-sta edycja BioForum odbywająca się w Budapeszcie 22 i 23 maja, otwiera się na rynek farmaceutyczny.

- Będziemy starać się przekonać małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski, Węgier, Czech oraz pozostałych krajów Europy Środkowej o potrzebie współpracy wewnątrzregionalnej. BioForum 2013 chce wyjść na przeciw potrzebom firm sektora farmacji. Aby to zrobić niezbędne są nam informacje uzyskane od tych firm. Badanie rynku rozpoczęliśmy od firmy Sensilab, która od 2007 roku po połączeniu z Polfą Łódź obecna jest na rynku polskim jako producent farmaceutyków i suplementów diety. Jak wynika ze spotkania, region w którym operuje holding oraz ich model biznesowy wpisuje się bezdyskusyjnie w ideę BioForum. Chcemy, aby BioForum było imprezą nr 1 w regionie Europy Środkowej Widzimy, że tego typu rozmowy przynoszą nam i odbiorcom BioForum najwięcej korzyści, dlatego też mamy zamiar kontynuować tego typu spotkania z pozostałymi firmami farmaceutycznymi regionu CEE. -  mówi Justyna Grzelak, Project Manager BioForum.

Bio-Tech Consulting badania potrzeb sektora farmaceutycznego rozpoczęło od Polfy Łódź. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych działanich organizatorów BioForum.

 

Tomasz Sznerch

KOMENTARZE
Newsletter