Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Złoty Medal Chemii – wystartowały zgłoszenia do konkursu
Od 1 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do konkursu Złoty Medal Chemii. Kandydaci – tegoroczni licencjaci lub inżynierowie, których prace dyplomowe obejmują tematyką chemię i dziedziny pokrewne, zawalczą o atrakcyjne nagrody. Konkurs organizowany jest przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont, która jest również fundatorem nagród.

 

 

Do tegorocznej edycji mogą zgłaszać się absolwenci studiów licencjackich lub inżynierskich, których prace dyplomowe z zakresu chemii lub jej pogranicza z fizyką i biologią zostały obronione w roku akademickim 2017/2018. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy dokonać rejestracji na stronie www.zlotymedalchemii.pl. Autorzy najlepszych 15 prac zaprezentują swoje badania w rundzie finałowej. Zdobywca Złotego Medalu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca uzyskają nagrody w wysokości odpowiednio 5 oraz 2,5 tys. złotych.

– Młodzi naukowcy biorący udział w konkursie mają wyjątkową okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i zaprezentowania wyników prac przed komisją konkursową złożoną z wybitnych osobistości ze świata nauki – mówi prof. dr hab. Marcin Opałło, dyrektor IChF PAN. – Doświadczenia zebrane podczas poprzednich edycji pokazują, że ta rywalizacja jest ważnym krokiem w dalszej karierze naukowej młodych badaczy, dlatego jesteśmy dumni, że mamy okazję ich wspierać już po raz ósmy.

Poza nagrodami głównymi zostaną przyznane cztery wyróżnienia po 1 tys. złotych każde. Dodatkowo autorzy najlepszych prac z zakresu biotechnologii przemysłowej oraz materiałów zaawansowanych po raz kolejny mogą liczyć na wyróżnienia specjalne od firmy DuPont. Zostaną przyznane minimum trzy nagrody o wartości 2 tys. złotych. Wszyscy finaliści konkursu uzyskają możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, a także bezpłatnego zrealizowania badania w jego laboratoriach.

– Chociaż kandydaci znajdują się dopiero na początku swojej kariery, przesyłane prace charakteryzują się nie tylko dużą wartością merytoryczną, ale także – co z naszej perspektywy jest chyba najistotniejsze – znaczącym praktycznym zastosowaniem – mówi Andrzej Pałka, dyrektor generalny DuPont Poland. – Cieszymy się, że możemy wspierać młodych naukowców, ponieważ jest to jednocześnie inwestycja w całą polską branżę chemiczną.

W zeszłorocznej edycji, jako pierwsza kobieta w historii konkursu, Złotym Medalem Chemii została nagrodzona Małgorzata Lewińska. Młoda badaczka zwycięstwo wywalczyła dzięki pracy pt. „Wykorzystanie funkcjonalnego charakteru histydyny do modyfikacji właściwości peptydowych kapsuł molekularnych”. – Wygrana w konkursie niewątpliwie wzmocniła moją aplikację o uzyskanie Diamentowego Grantu – mówi Małgorzata Lewińska.

Honorowy patronat nad konkursem sprawują Prezesi Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Komitetu Chemii Analitycznej PAN.

Okres nadsyłania zgłoszeń trwa od 1 czerwca do 12 października br. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną poprzez stronę internetową konkursu, gdzie również dostępne są harmonogram i regulamin konkursu.

KOMENTARZE
news

<Maj 2025>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter