W Polsce wnioski powinny być złożone jako propozycje projektów badawczych specjalnych – PBS (zgodnie z zasadami dotyczącymi finansowania PBS w rozdziale 4 Rozporządzenia Ministra Nauki i Informatyzacji z dnia 4 sierpnia 2005 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania i rozliczania środków finansowych na naukę – Dz. U. 2005 r. Nr 161, poz. 1359); w Hiszpanii – w ramach Programu Działań Komplementarnych (Complementary Actions Programme – CAP).
Projekty mogą być składane wyłącznie w dziedzinach wymienionych w Programie:
biotechnologie (zdrowie, ochrona środowiska, rolnictwo);
nowe materiały i technologie (nanotechnologie);
energia i jej źródła;
transport.
Planuje się finansowanie co najmniej 4 projektów, po jednym z każdej wymienionej powyżej dziedziny. Czas trwania projektu nie może przekraczać trzech (3) lat. Koordynator projektu po Stronie polskiej wypełnia wniosek o finansowanie projektu badawczego specjalnego w 4 egzemplarzach na formularzu stanowiącym załącznik nr 16 (PDF, RTF) do wymienionego rozporządzenia Ministra Nauki i Informatyzacji oraz dołącza 2 kopie wniosku CAP wypełnionego przez partnera hiszpańskiego. Więcej: www.mnii.gov.pl.
Ostateczny termin składania projektów do 31 marca 2006 r.
Ocena, selekcja projektów i ogłoszenie wyników odbędą się zgodnie z załączonym harmonogramem. Procedury te będą przebiegać równolegle do procedur hiszpańskiego Programu CAP. Projekty powinny być złożone jednocześnie w Polsce i w Hiszpanii. Ogłoszenie Programu CAP w Hiszpanii znajduje się pod adresem: http://www.mec.es/ciencia/jsp/plantilla.jsp?area=cooperacion&id=214.
Miejsce składania projektów w Polsce:
Departament Współpracy Międzynarodowej
Sekretariat p.266
(lub pocztą)
Ministerstwo Edukacji i Nauki
ul. Wspólna 1/3
00-529 Warszawa 53
tel. (22) 628 32 89; fax: (22) 628 35 34
KOMENTARZE