Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Anna Kornecka z wizytą w Ryvu Therapeutics
Wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Anna Kornecka z wizytą w Ryvu Therapeutics

10 czerwca br. wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister Anna Kornecka odwiedzili siedzibę Ryvu Therapeutics S.A., by zapoznać się z projektami i rozwojem spółki.

 

 

 

– Firmy takie jak Ryvu Therapeutics, które swoją ścieżkę rozwoju upatrują w twórczym, odpowiedzialnym społecznie i biznesowo rentownym modelu, są bardzo ważnym kołem zamachowym dla polskiej gospodarki. Biotechnologia jest mocno rozwijającą się gałęzią przemysłu, odpowiedzialną przede wszystkim za odkrywanie i rozwój nowych terapii przeciw schorzeniom będącym wyzwaniami cywilizacyjnymi – chorobom onkologicznym czy COVID-19. Rodzimy sektor biotechnologiczny ma też bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa i strategicznej autonomii UE. Z myślą m.in. o tym sektorze opracowaliśmy Politykę Przemysłową Polski, w której znalazły się postulaty i propozycje pochodzące bezpośrednio od przedstawicieli branży. Chcemy, aby dzięki takim strategicznym dokumentom warunki rozwoju dla kluczowych sektorów, a do takich należy sektor biotechnologiczny, były stabilne, przewidywalne i tym samym – sprzyjające rozwojowi – zaznaczył wicepremier Jarosław Gowin. Z kolei wiceminister Anna Kornecka dodała: – Polski sektor farmaceutyczny, w tym biotechnologia farmaceutyczna, ma wiele cech pożądanych w wysoko rozwiniętych gospodarkach. Z produkcją leków związanych jest – bezpośrednio i pośrednio – 100 tys. miejsc pracy w Polsce. Polski rynek farmaceutyczny stale się rozrasta, zwiększając nakłady na badania i technologie, a tym samym – rośnie liczba miejsc zatrudnienia dla osób o wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Podczas wizyty w Ryvu Therapeutics wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Anna Kornecka mieli okazję zwiedzić nową siedzibę spółki – Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków (CBRIL). Jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków w kraju, którego sercem jest kompleks laboratoriów z zakresu m.in. chemii medycznej, biochemii, biologii molekularnej i komórkowej oraz analityki, odzwierciedla przebieg procesu badań nad innowacyjnymi lekami. Zwiedzany budynek składa się z 6 kondygnacji o powierzchni całkowitej ok. 10 tys. m2, w tym ponad 8 tys. m2 powierzchni użytkowej, przypadającej zarówno na laboratoria, jak i biura. Nowoczesny obiekt docelowo jest w stanie zapewnić miejsce pracy dla ok. 300 osób. Inwestycja w budowę i wyposażenie CBRIL została zrealizowana z dofinansowaniem w ramach działania 2.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 na podstawie umowy zawartej z Ministerstwem Rozwoju. W trakcie spotkania z przedstawicielami Ryvu Therapeutics wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Anna Kornecka mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat działalności spółki, jej projektach naukowych oraz planach na przyszłość, których celem jest rozwój innowacyjnych terapii w obszarach, w których brakuje dostatecznych metod leczenia nowotworów.

KOMENTARZE
Newsletter