Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
W wyniku nabycia Celgene przez Bristol-Myers Squibb powstał nowy lider w branży biofarmaceutycznej
W wyniku nabycia Celgene przez Bristol-Myers Squibb powstał nowy lider w branży biofarmaceu

Bristol-Myers Squibb Company ogłosiła zakończenie transakcji nabycia Celgene Corporation po otrzymaniu wszystkich zgód organów administracji oraz zgody akcjonariuszy Bristol-Myers Squibb
i Celgene z dnia12 kwietnia 2019 r.

 

 

 

Po zakończeniu transakcji, zgodnie z postanowieniami umowy, Celgene stała się spółką należącą do i w pełni zależną od Bristol-Myers Squibb. Zgodnie z warunkami fuzji udziałowcy Celgene za każdą akcję otrzymali 1,00 akcji zwykłych Bristol-Myers Squibb, 50,00$ w gotówce bez odsetek oraz jedną zbywalną opcję CVR (Contingent Value Right), uprawniającą posiadacza do otrzymania dodatkowej płatności w wysokości 9,00$ w gotówce w przypadku osiągnięcia w przyszłości określonych etapów związanych z rejestracją leków. Notowania akcji zwykłych Celgene zakończyły się wraz z zamknięciem sesji giełdowej. W dniu 21 listopada 2019 r. nowo wyemitowane akcje i opcje CVR Bristol-Myers Squibb były po raz pierwszy notowane na nowojorskiej giełdzie, przy czym opcje CVR otrzymały symbol „BMYRT”.

– To wyjątkowy dzień dla Bristol-Myers Squibb, gdyż udało nam się połączyć zdobycze naukowe, innowacyjne leki i niezwykle utalentowaną kadrę Bristol-Myers Squibb i Celgene w ramach nowej, wiodącej spółki biofarmaceutycznej – powiedział dr Giovanni Caforio, Prezes i Dyrektor Naczelny Bristol-Myers Squibb. – Dzięki innowacyjnym lekom w dziedzinie onkologii, hematologii, immunologii i chorób układu krążenia, a także jednemu z najbogatszych i najbardziej obiecujących programów rozwoju nowych leków, będziemy mogli jeszcze skuteczniej realizować naszą wizję poprawy jakości życia pacjentów dzięki nauce. Cieszą mnie nowe możliwości otwierające się przed naszymi dotychczasowymi pracownikami, a także nowymi kolegami, których witamy w naszej spółce i zapraszamy do wspólnej pracy nad dostarczaniem innowacyjnych leków pacjentom.

Od ogłoszenia transakcji 3 stycznia 2019 r. nastąpił wyraźny postęp wynikający z fuzji, w tym pozytywny rozwój sytuacji w kwestii praw patentowych dotyczących lenalidomidu, rejestracja przez Agencję Żywności i Leków (FDA) fedratinibu w leczeniu niektórych postaci mielofibrozy, luspaterceptu-aamt w leczeniu niedokrwistości u niektórych dorosłych pacjentów z beta-talasemią, a także oficjalne złożenie dokumentacji dla luspaterceptu i ozanimodu w Stanach Zjednoczonych i Europie. Spółka poczyniła też znaczne postępy w planowaniu udanej integracji. Podstawowe informacje na temat połączonej spółki i kluczowych etapów transakcji dostępne są pod tym adresem.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2021>

pnwtśrczptsbnd
29
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17
18
20
NutraFood Poland
2021-04-20 do 2021-04-22
22
24
27
Podstawy oznaczania wilgotności
2021-04-27 do 2021-04-27
28
29
1
2
Newsletter