Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Odkrycie Dekady, czyli nagroda Prix Galien USA dla ipilimumab firmy Bristol-Myers Squibb
Odkrycie Dekady, czyli nagroda Prix Galien USA dla ipilimumab firmy Bristol-Myers Squibb
Firma Bristol-Myers Squibb otrzymała nagrodę Prix Galien USA w kategorii Odkrycie Dekady za ipilimumab. Ta szczególna nagroda jest wyróżnieniem dla Bristol-Myers Squibb za odkrycie i stworzenie leku ipilimumab, który obecnie jest zarejestrowany w ponad 50 krajach świata w leczeniu nieoperacyjnego lub przerzutowego czerniaka. Nagroda ta jest również uhonorowaniem wysiłków firmy Bristol-Myers Squibb w dążeniu do uznania immunoonkologii jako przełomowego podejścia w leczeniu szerokiego spektrum nowotworów.

 

 - Czujemy się zaszczyceni tym wyjątkowym uznaniem dla ipilimumabu, leku, który rozpoczął to, co może być uznane za historyczny czas w obszarze badań naukowych nad nowotworami -  powiedział Francis Cuss, główny dyrektor naukowy oraz wiceprezes ds. Research & Development, Bristol-Myers Squibb.  - Jesteśmy dumni, że Kapituła konkursu, złożona z wybitnych specjalistów, doceniła niezwykłą wizję naszych naukowców i siłę naszych badań naukowych oraz program rozwoju, który zawiera solidne portfolio osiągnięć zarówno w immunoonkologii, jak i terapiach celowanych.

Nagroda została przyznana podczas dziesiątej dorocznej ceremonii Prix Galien USA, która odbyła się 27 października 2016 r. w Nowym Jorku. Nagroda Prix Galien w kategorii Odkrycie Dekady, która przyznawana jest przez prominentny komitet naukowy, złożony z wybitnych specjalistów, w tym kilku laureatów Nagrody Nobla, docenia wyróżniające się osiągnięcia w zakresie poprawy ludzkiego zdrowia poprzez rozwijanie innowacyjnych terapii. Jest to już trzecia nagroda Prix Galien przyznana Bristol-Myers Squibb. BMS jest jedyną firmą, która otrzymała nagrodę Prix Galien USA w kategorii "Najlepszy produkt biotechnologiczny" za dwa leki immunoonkologiczne: ipilimumab i niwolumab. W 2012 r. ipilimumab został nagrodzony w kategorii Najlepszy produkt biotechnologiczny. Trzy lata później, w 2015 r. odznaczenie dla najlepszego produktu biotechnologicznego otrzymał niwolumab.

 

Bristol-Myers Squibb: W czołówce rozwoju nauki i innowacji w zakresie immunoonkologii

Wizja BMS, dotycząca przyszłości opieki nowotworowej, opiera się na badaniach naukowych i opracowywaniu przełomowych leków immunoonkologicznych, które przedłużą przeżycie pacjentom z trudnymi do leczenia nowotworami oraz zmienią sposób życia pacjentów z tymi chorobami.

Bristol-Myers Squibb posiada bogate portfolio, obejmujące leki immunoonkologiczne zarówno w fazie badań klinicznych, jak już zarejestrowane, w tym pierwszą terapię skojarzoną dwóch leków immunoonkologicznych stosowaną u pacjentów z przerzutowym czerniakiem.

Prowadzony przez Bristol-Myers Squibb program badań klinicznych poddaje badaniom szeroką populację pacjentów cierpiących na ponad 20 typów nowotworów przy zastosowaniu 11 molekuł w stadium badań klinicznych. Zaawansowana wiedza oraz innowacyjny program badań klinicznych, plasuje Bristol-Myers Squibb na unikalnej pozycji w zakresie rozwoju terapii skojarzonych w różnych typach nowotworów i daje potencjalną możliwość do dostarczenia nowych rozwiązań. Bristol-Myers Squibb jest również pionierem w prowadzeniu badań, które pozwolą na głębsze zrozumienie roli immunoonkologicznych biomarkerów i ustalenie, którzy pacjenci doświadczą największych korzyści z terapii immunoonkologicznej.

Sprawienie, aby immunoonkologia stała się rzeczywistością dla wielu pacjentów, mogących odnieść korzyść terapeutyczną, wymaga od Bristol-Myers Squibb innowacyjnego podejścia oraz bliskiej współpracy z wiodącymi ekspertami w tym obszarze. Dzięki współpracy ze środowiskiem akademickim, instytucjami rządowymi, organizacjami pacjentów oraz firmami biotechnologicznymi, Bristol-Myers Squibb może osiągnąć cel, jakim jest udostępnienie nowych terapii i poprawa standardów opieki klinicznej.

--

Informacja na temat ipilimumabu

Ipilimumab to nowoczesny lek wzmacniający naturalną zdolność organizmu do walki z nowotworem, który został opracowany w laboratoriach firmy Bristol-Myers Squibb. Jest to specyficzne przeciwciało monoklonalne blokujące receptor CTLA-4 (cytotoxic T-lymphocyte associated antygen-4), znajdujący się na powierzchni limfocytów T. Zablokowanie tego receptora pozwala na wzmocnienie aktywności cytotoksycznych limfocytów T, niszczących komórki nowotworowe. W dniu 25 marca 2011 roku, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zarejestrowała ipilimumab w dawce 3 mg/kg we wskazaniu do monoterapii pacjentów z nieoperacyjnym lub przerzutowym czerniakiem. Ipilimumab został zarejestrowany w EU 13 lipca 2011 roku. Obecnie jest zarejestrowany w ponad 50 krajach.

KOMENTARZE
Newsletter