Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Trendy, innowacje i sposoby na rynkowy sukces w biobranży na BIOCONNECT 2013!
19.05.2013

Prawie 130 uczestników oraz 9 prelegentów z Polski i zagranicy wzięło udział w zakończonej 16 maja br. dwudniowej konferencji BIOCONNECT 2013. Na terenie Centrum Konferencyjnego NTPP przedstawiciele firm, ośrodków badawczych oraz środowisk akademickich dyskutowali o najnowszych trendach, innowacjach oraz sposobach na rynkowy sukces w międzynarodowym biobiznesie. Jedno z najważniejszych w Polsce spotkań branży biotechnologicznej i Life Sciences zorganizowało po raz trzeci Stowarzyszenie BIOREGION Wielkopolska oraz Nickel Technology Park Poznań. Patronem honorowym tegorocznej konferencji było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Odbywająca się w dniach 15-16 maja br. konferencja BIOCONNECT 2013 zatytułowana „Facilitating dialogue between business and academia” zgromadziła w Centrum Konferencyjnym NTPP oraz ośrodku biomedycznym Nickel BioCentrum prawie 140 uczestników z Polski i zagranicy. Światowej klasy eksperci z 6 krajów, doświadczeni przedsiębiorcy oraz polscy naukowcy i studenci dyskutowali o najnowszych trendach
i innowacjach, rozwiązaniach ułatwiających transfer wiedzy do biznesu oraz sposobach na osiągnięcie rynkowego sukcesu w międzynarodowym biobiznesie.


Ogromnym zainteresowaniem środowisk akademickich z całego kraju cieszyły się przeprowadzone w pierwszym dniu konferencji warsztaty prawnika Franka Landolta z Belgii. Wiceprezes firmy biofarmaceutycznej Ablynx N.V. zaprezentował praktyczny wymiar patentowania i licencjonowania oraz opowiedział, jak rozpocząć i z sukcesem prowadzić biznes w biosektorze. Warsztaty współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego odbyły się pod patronatem Centrum Edukacji Bio-Medycznej.

 

W drugim dniu BIOCONNECT 2013 podczas 4 sesji panelowych swoją wiedzą oraz doświadczeniami zawodowymi podzieliło się z uczestnikami konferencji 9 prelegentów, bioekspertów z Izraela, Polski, Francji, Szwecji, Włoch oraz Belgii. Podczas swoich wykładów poruszyli oni zagadnienia dotyczące m.in. sprawdzonych na świecie rozwiązań umożliwiających przełożenie wyników badań naukowych na konkretne produkty i usługi, negocjacji
i współpracy z potencjalnymi inwestorami, medycyny spersonalizowanej oraz tzw. innowacji otwartych w branży biotechnologicznej i Life Sciences.

 

Podobnie jak w latach poprzednich konferencji towarzyszyła sesja posterowa, do której zakwalifikowano ostatecznie 25 posterów. Dotyczyły one przede wszystkim prac badawczo-rozwojowych w zakresie chemii, biotechnologii i medycyny.

 

Najwięcej pomysłów zaprezentowali w tym roku naukowcy z Poznania. – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP oraz Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska –Główna nagroda, którą przyznało jury w składzie: Judyta Cielecka-Piontek z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Anna Krause z firmy PozLab oraz Maciej Wierzbicki
z Centrum Edukacji Bio-Medycznej, powędrowała jednak do Krakowa. Czek w wysokości 2 tys. zł trafił do rąk Marii Gorlik z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jej zespołu za poster prezentujący wyniki badań nad nowymi materiałami silikonowymi do zastosowania w okulistyce. Wyróżnienie zdobył natomiast zespół z Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu oraz Uniwersytetu w Greifswaldzie za poster definiujący nowy cel terapeutyczny w leczeniu białaczek.

 

Relacja z konferencji BIOCONNECT 2013 orazprezentacje poszczególnych prelegentówbędądostępne na stronie www.bioconnect2013.pl oraz na portalu Facebook:www.facebook.com/NTPPoznan.

 

Patroni honorowi konferencji BIOCONNECT 2013: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Urząd Miasta Poznania, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Centrum Edukacji BioMedycznej oraz Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii CEPT.

 

Patroni medialni: Puls Biznesu, Polska Głos Wielkopolski, Radio Merkury, Biotechnologia.pl.

 

Konferencja BIOCONNECT 2013 została dofinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Rozwój platformy współpracy w ramach Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska”, współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Sesja panelowa, Eric Lund Szwecja

Sesja posterowa

Sesja posterowa - I Nagroda

 

Redakcja
źródło: informacja prasowa

 

KOMENTARZE
news

<Luty 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
Newsletter