Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Szkolenia z innowacyjnych metod biotechnologicznych – teraz lepiej dostępne dla firm!
13.06.2011

Innowacyjne metody biotechnologiczne jak również wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i kosmetycznym inne techniki badawcze, stanowią jedne z najbardziej zaawansowanych narzędzi, którymi posługują się firmy aby zdobyć przewagę nad konkurencją lub opracowywać nowe innowacyjne produkty. Uczelnie, które powinny kształcić wysokiej klasy specjalistów, nie są zdolne zapewnić odpowiedniej liczby zajęć praktycznych, aby świeżo upieczeni absolwenci byli zdolni samodzielnie posługiwać się zaawansowanymi metodami i drogim sprzętem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej pojawia się firm oferujących odpowiednie szkolenia.

Niestety wykorzystanie drogiego sprzętu, odczynników i ograniczone możliwości lokalizacyjne stanowią o wysokiej cenie tego rodzaju szkoleń. Firmy realizujące kursy często minimalizują koszta prowadząc jedynie prezentacje dostępnej aparatury wzbogacone o cześć teoretyczną. Niewiele szkoleń pozwala zdobyć cenne nowe umiejętności pracownikom firm, które zainteresowane są wdrażaniem innowacyjnych metod lub tworzeniem własnych laboratoriów. Problem ten znacząco hamuje tworzenie nowych miejsc pracy dla absolwentów i w ten sposób koło się zamyka.

Jednak do rozwiązywania takich właśnie problemów Polska ma do dyspozycji fundusze unijne. Widząc zapotrzebowanie na tego rodzaju szkolenia wśród firm, Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” wspólnie z partnerem merytorycznym, którym jest firm PRO-SCIENCE.eu postanowiły przygotować projekt umożliwiający małym i średnim przedsiębiorstwom bezpłatny udział w szkoleniach z zawansowanych metod badawczych. W ramach projektu „Szkolenia dla MŚP z zakresu metod biotechnologicznych” finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego odbędą się między innymi szkolenia z zakresu:

  • Zastosowanie metody PCR do szybkiego wykrywania patogenów w produktach
  • Zastosowanie metody PCR w diagnostyce medycznej
  • Analiza substancji z wykorzystaniem metody HPLC -  Walidacja metody
  • HPLC - komputerowa optymalizacja metody oraz analiza danych statystycznych
  • Zastosowanie HPLC do porównywania składu mieszanin
  • Spektrometryczne metody analityczne – kontrola jakości
  • Zastosowanie metody real-time PCR w diagnostyce medycznej
  • Zastosowanie metody real-time PCR w diagnostyce medycznej
  • Toksykologia in vitro
  • Biosensory jako metody wykrywania akrylamidów w produktach spożywczych

Pracownicy mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa, a także osoby samo zatrudnione będą mogli wziąć udział w tych bezpłatnych szkoleniach, których ukończenie będzie potwierdzone certyfikatem. Organizatorzy szczególnie zapraszają osoby powyżej 45 roku życia oraz kobiety. Na szkolenia można zapisywać się już korzystając ze strony…..

„Mamy nadzieję, że ten projekt przyczyni się nie tylko do rozwoju metod badawczych stosowanych przez firmy, ale i w konsekwencji do tworzenia nowych miejsc pracy dla absolwentów kierunków biotechnologicznych oraz osób, które zdobyły tytuł naukowy w tej dziedzinie.” – Mówi Iwona Flis, Wiceprezes Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

Autor: Marek Kuźbicki PRO-SCIENCE.eu

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2023>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter