Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Spotkanie biznesu z nauką podczas Bioinnovation International Summit w Gdańsku
Spotkanie biznesu z nauką podczas Bioinnovation International Summit w Gdańsku
Tegoroczna, już 10. edycja konferencji odbywającej się w Gdańsku pod nazwą Bioinnovation International Summit przyniosła naukowcom koleją szansę na prezentację swoich projektów dla inwestorów oraz przemysłu. A wszystko to dzięki silnemu wsparciu wydarzenia ze strony Miasta Gdańska oraz wysiłkowi organizatorów.

 

 

Jak zwykle, wśród prelegentów konferencji znaleli się nie tylko naukowcy pracujący na uczelni, ale też przedstawiciele firm farmaceutycznych GlaxoSmithKline, OncoArendi, Adamed, Polpharma Biologics i centrów badawczych takich jak KGHM Cuprum. Kluczowym przedstawicielem inwestorów zainteresowanych szeroko rozumianym rynkiem LifeScience była firma MerckVentures, która po raz pierwszy zaprezentowała swoją ofertę w Polsce.

Wydarzenie od lat stanowi skuteczną platformę dla nawiązywania współpracy pomiędzy nauką a biznesem, która w tym roku zyskała dodatkowy wymiar dzięki udziałowi akceleratorów technologii takich jak Synaptise czy WAW.ac.

– Staramy się znaleźć dobry balans pomiędzy prezentacją projektów aplikacyjnych a elementem edukacyjnym w zakresie transferu technologii i komercjalizacji, dlatego do prelekcji zapraszamy osoby takiej jak Ian Cox, od których zarówno przemysł, jak i naukowcy mogą się czegoś ciekawego dowiedzieć – mówi Marek Kuźbicki, jeden z twórców wydarzenia.

Dzięki temu, że do współtworzenia konferencji zaproszone zostały Uczelniane Centra Transferu Technologii mogliśmy zobaczyć około 40 nowych technologii prezentowanych przez naukowców i CTT w formie posterów. Taka forma znakomicie ułatwiała komunikację pomiędzy nauką a biznesem. Zainteresowane firmy mogły podczas jednego wydarzenia rozmawiać z naukowcami i przedstawicielami CTT, czemu sprzyjała atmosfera wydarzenia.

Bardzo ważnym prelegentem konferencji był również przedstawiciel firmy GlaxoSmithKline Duncan Holmes, który jako kierownik działu odpowiedzialnego za realizacje wspólnych projektów z naukowcami z całej Europy, pokazał w jaki sposób firma znajdująca się w pierwszej dziesiątce największych korporacji farmaceutycznych może z dużą korzyścią dla naszych naukowców i uczelni realizować współpracę.

Tegoroczna edycja konferencji uzyskała patronat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz rektorów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego. Konferencja została zorganizowana przez Fundację Synergy, firmę Pro Science Polska we współpracy z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Partnerami medialnymi wydarzenia byli: portal Biotechnologia.pl, European Biotechnology News oraz BoostBiotech Polska.

KOMENTARZE
Newsletter