Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Thermo Fischer Scientific prezentuje serię spektrofotometrów płytkowych Multiskan Sky. Intuicyjny software i możliwość dodatkowych pomiarów w kuwecie i kropli gwarantują wygodę użytkowania w analizach kolorymetrycznych, oznaczeniach białek, DNA i RNA. Urządzenia idealnie nadają się do zastosowań akademickich oraz do laboratoriów biotechnologicznych i farmaceutycznych.

 

 

Multiskan Sky to nowa generacja spektrofotometrów dostępnych w trzech modelach. Wszystkie podstawowe analizy, takie jak: oznaczenia białek i kwasów nukleinowych, pomiary kinetyczne, obserwacja wzrostu komórek i bakterii czy ELISA, możliwe są do przeprowadzenia w jednym urządzeniu. Wszystkie spektrofotometry wyposażone są w monochromator, który w przeciwieństwie do filtrów umożliwia pomiar w szerokim zakresie długości fal od 200 do 1000 nm w odstępie 1 nm. System optyczny wyposażony jest w wewnętrzny kanał referencyjny, co umożliwia stabilny i precyzyjny odczyt także między eksperymentami. Każdy model Multiskan Sky umożliwia pomiar na płytkach w formacie 96- i 384-dołkowym z dużą szybkością – tylko 6 sekund na odczyt pełnej płytki 96-dołkowej i tylko 10 sekund na pomiar próbki w pełnym spektrum. Podczas analizy płytek możliwe jest ich wytrząsanie oraz podgrzanie od temperatury otoczenia do 45 ˚C (także w porcie kuwety).


Multiskan Sky Microplate Spectrophotometer with Cuvette and Touch Screen

W pełni wyposażony model, który dzięki ekranowi dotykowemu umożliwia użytkowanie w trybie „stand-alone” bez konieczności korzystania z komputera. Ekran dotykowy zapewnia wygodne przedstawienie wyników pomiaru, które odwzorowują kolor próbek na płytce przedstawionych jako mapa cieplna. Wbudowany software zawiera gotowe protokoły oraz umożliwia nieograniczony dostęp do danych poprzez chmurę Thermo Fisher Connect. Chmura zapewnia bezpieczne gromadzenie danych pomiarowych, możliwość ich udostępniania, a także dostęp do urządzenia poprzez komputer lub urządzenie mobilne. W ten sposób dokonasz rezerwacji sprzętu lub skontrolujesz status eksperymentu z dowolnego miejsca. SkanIt Software w połączeniu z Multiskan Sky umożliwia zaprojektowanie nawet wymagających pomiarów i wykonanie potrzebnych obliczeń. SkanIt Software dostępny jest w dwóch edycjach: Research Edition oraz Drug Discovery Edition, które umożliwiają zapis danych zgodnych z wytycznymi FDA. Powyższy model spektrofotometru, oprócz czytnika płytek, wyposażony jest w port kuwety umożliwiający pomiar w formacie standardowym, semi- -micro lub utra-micro.

 

Multiskan Sky Microplate Spectrophotometer with Touch Screen

Model ten posiada ekran dotykowy i umożliwia korzystanie z chmury Thermo Fisher Connect. Jest to czytnik płytek niewyposażony w port kuwety. Możliwe jest jednak dodatkowe wyposażenie tego modelu w płytkę do pomiarów spektrofotometrycznych w kropli. μDrop Plate zawiera 16 miejsc do pomiaru w mikroobjętości, które dopasowane są do rozstawu pipet 8-kanałowych. Powierzchnia nakładania kropli jest łatwa w czyszczeniu, co umożliwia szybkie przejście do pomiaru kolejnych próbek. Jest to idealne rozwiązanie do oznaczania stężenia i czystości kwasów nukleinowych oraz białek, przy dużej oszczędności próbki. Płytka wyposażona jest dodatkowo w adapter do pomiaru w kuwecie, co rekompensuje brak odpowiedniego portu w tym modelu. Pomiar w przeznaczonej do tego zamykanej kuwecie odbywa się w pozycji horyzontalnej. Płytka μDrop Plate jest wyposażeniem uzupełniającym do modeli Multiskan Sky Microplate Spectrophotometer with Cuvette and Touch Screen oraz Multiskan Sky Microplate Spectrophotometer with Touch Screen.


Multiskan Sky Microplate Spectrophotometer

Jest to najprostszy model wyposażony w czytnik płytek. Nie zawiera on ekranu dotykowego, dlatego sterowanie tym modelem możliwe jest za pośrednictwem komputera i oprogramowania SkanIt. Nie daje mozliwości gromadzenia danych w chmurze. SkanIt pozwala na korzystanie z oprogramowania Research Edition. Urządzenia Multiskan Sky Microplate Spectrophotometer pozwalają zaprojektować pomiar dostosowany do potrzeb badawczych. Czytniki zapewniają wysoką jakość pomiarów przy oznaczeniach ilościowych kwasów nukleinowych, białek, testów cytotoksyczności, wzrostu komórek i bakterii, testów aktywności enzymów, analizach kinetycznych, metodach immunologicznych (w tym ELISA) i wszelakich oznaczeniach spektrofotometrzycznych i kolorymetrycznych. Kompaktowa budowa urządzeń sprawia, że nie zajmują dużo miejsca na stole laboratoryjnym.

Thermo Fisher Scientific umożliwia przetestowanie wybranego urządzenia, którego jakość będzie mówić sama za siebie. Nowe produkty będą także prezentowane podczas 20. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab w dniach 14-16 marca 2018 w Warszawie (stoisko B21).

 

 

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
V Kongres BIO
2023-09-13 do 2023-09-16
14
15
16
17
18
21
22
23
24
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
Newsletter