Zgodnie z postanowieniami umowy, realizowane przez Symphogen projekty badawcze w onkologii i immunoonkologii oraz opracowana przez tę spółkę platforma technologiczna do odkrywania i rozwoju przeciwciał monoklonalnych, staną się wyłączną własnością Servier. Po sfinalizowaniu przejęcia, Symphogen stanie się centrum doskonałości Servier dla obszaru terapeutycznego związanego z wykorzystaniem przeciwciał monoklonalnych. Symphogen pozostanie odrębną spółką w ramach Grupy Servier, z siedzibą w Ballerup (w Danii), kontynuując działalność w oparciu o obecną, doświadczoną kadrę pracowniczą.
– Nabycie spółki Symphogen to dla Servier ważny krok w kierunku realizacji strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie uznanej pozycji w onkologii. Terapie wykorzystujące przeciwciała monoklonalne pozostają jedną z kluczowych opcji terapeutycznych w onkologii i immunoonkologii, a przejęcie znaczącego potencjału Symphogen w zakresie badań istotnie poszerzy nasze możliwości badawcze w onkologii i innych obszarach terapeutycznych, w jakich się specjalizujemy. Naszym celem pozostaje zapewnienie ratujących życie terapii jak największej liczbie pacjentów na całym świecie – stwierdził Olivier Laureau, prezes firmy Servier. – Bardzo się cieszymy, że wraz z zamknięciem transakcji powitamy Symphogen w Grupie Servier.
Strategiczna współpraca Servier i Symphogen w obszarze immunoonkologii trwa już od ponad dwóch lat.
– Ta transakcja to kamień milowy dla firmy Symphogen i jej właścicieli, gdyż potwierdza jakość naszego portfolio onkologicznego i atrakcyjność naszych technologii w obszarze przeciwciał monoklonalnych. Nasza dotychczasowa współpraca strategiczna z Servier dowiodła, że obie firmy świetnie do siebie przystają. Jestem przekonany, że dzięki swojej pozycji firma Servier będzie w stanie jeszcze bardziej rozwinąć potencjał Symphogen – oświadczył Bernhard Ehmer, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Symphogen.
Żadna ze stron nie podała całkowitej kwoty transakcji.
KOMENTARZE