Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Selvita powołała Sebastiana Kwaśnego na stanowisko Dyrektora Działu Bioinformatyki
12.04.2011

Krakowska firma biotechnologiczna Selvita S.A ogłosiła dzisiaj nominację Sebastiana Kwaśnego na stanowisko Dyrektora Działu Bioinformatyki. Pan Sebastian Kwaśny będzie zarządzał obszarem bioinformatyki oraz nadzorował projekty informatyczne i bioinformatyczne realizowane przez spółkę. Oferta Selvity w tym zakresie obejmuje rozwiązania dla laboratoriów badawczo-rozwojowych i kontroli jakości, ze szczególnym uwzględnieniem branży farmaceutycznej, medycznej i przemysłowej. Większość wdrożeń Selvity jest oparta na oprogramowaniu firm STARLIMS i CLC bio.

Nominacja Sebastiana jest dla nas bardzo cennym wzmocnieniem naszej kadry menadżerskiej” powiedział Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu Selvity. „Projekty, które realizujemy w ramach wdrożeń systemów LIMS są coraz bardziej złożone i wymagają zarządzania dużym zespołem konsultantów, wdrożeniowców i programistów. Sebastian wnosi do Selvity bogate doświadczenie w zarządzaniu takimi zespołami i realizacji złożonych projektów w rozproszonych lokalizacjach, jak również pomoże nam w realizacji strategicznych celów rozwoju naszej spółki w kolejnych latach ”.

„Selvita posiada interesujące portfolio światowej klasy rozwiązań informatycznych, m.in. systemy klasy LIMS, wspierające zarządzanie jednostkami badawczo-rozwojowymi; posiada także doświadczoną kadrę, co daje jej znakomitą podstawę do dalszego, dynamicznego rozwoju w obszarze bioinformatyki” - powiedział Sebastian Kwaśny. „Powołanie na stanowisko dyrektora jednego z kluczowych obszarów biznesowych Selvity to dla mnie duża satysfakcja, ale przede wszystkim spore wyzwanie. Cieszę się, że będę mógł pomóc firmie i przyczynić się do jej dalszego rozwoju i sukcesów”.

Sebastian Kwaśny pracował w latach 1998 – 2010 w Grupie Comarch. Początkowo jako inżynier, kierownik projektów, potem w latach 2002-2006 jako dyrektor centrum produkcji i usług. Od 2006 roku był dyrektorem Subsektora Infrastruktury IT, kluczowego obszaru biznesowego firmy. Zarządzał 150 osobowym zespołem. Odpowiadał za działania strategiczne i operacyjne wszystkich centrów biznesowych obszaru Infrastruktury IT, w tym centra sprzedaży produktowej i wsparcia sprzedaży, centra konsultingu, produkcji, wdrożeń i usług informatycznych. Przygotowywał, realizował i nadzorował projekty programowo-sprzętowe dla klientów firmy, duże projekty outsourcingowe, a także innowacyjne projekty inwestycyjne, w tym budowę nowoczesnych ośrodków Data Center w Krakowie i w Warszawie oraz laboratorium sprzętu i oprogramowania systemowego IT. Sebastian Kwaśny jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera telekomunikacji. Posiada dyplom MBA Oxford Brookes University i Wyższej Szkoły Zarządzania Polish Open University w Warszawie.

O rozwiązaniach STARLIMS:

System LIMS firmy STARLIMS Corp. to światowej klasy system usprawniający zarządzanie I zapewniający automatyczną dokumentację pracy laboratoriów kontroli jakości i badawczo-rozwojowych zgodnie z wymaganiami systemów zapewnienia jakości ISO 17025, 21CFR Część 11, GLP i GMP. STARLIMS LIMS pozwala na wydajne zarządzanie zasobami ludzkimi, sprzętowymi i materiałowymi.

Klientami Selvity na system LIMS są między innymi: Centrum Badań Jakości sp. z o.o. z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., IFOTAM, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz BioCentrum sp. z o.o.

O rozwiązaniach CLC bio:

CLC bio jest wiodącym dostawca rozwiązań bioinformatycznych służących do analizy sekwencji kwasów nukleinowych oraz białek. Pakiety CLC bio posiadają funkcję umożliwiające m.in. pełne składanie odczytów z sekwenatorów DNA, genotypowanie i anotację sekwencji, projektowanie starterów i sond do PCR, jak również projektowanie eksperymentów klonowania i analizę danych NGS.

Klientami Selvity na rozwiązania CLC bio są m.in. Genomed, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Warzywnictwa ze Skierniewic, oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Na całym świecie z oprogramowania CLC bio korzystają tak znane jednostki naukowe i komercyjne jak: Beijing Genomics, Max Planck Institute , MIT Institute, AstraZeneca, Baxter, Bayer, Boehringer-Ingelheim, GSK, Johnson&Johnson, Novartis Institutes for Biomedical Research, Abbott i wiele innych.

O Selvicie

Selvita jest polską firmą innowacyjną świadczącą usługi i dostarczającą rozwiązania badawczo-rozwojowe. Grupa Selvita zatrudnia 120 osobowy zespół wysokiej klasy specjalistów, w tym 40 osób z tytułem doktora, z obszaru chemii, farmacji, biologii molekularnej, biotechnologii i informatyki oraz współpracuje z wiodącymi uczelniami i ośrodkami badawczymi z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych. Misją Selvity jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz jednostek badawczo-rozwojowych umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania produktów na rynek.

Misja ta realizowana jest poprzez:
   Prowadzenie własnych projektów zmierzających do opracowania oryginalnych cząsteczek chemicznych o działaniu terapeutycznym
    Świadczenie usług badawczo-rozwojowych dla sektora biotechnologii i farmacji
    Tworzenie innowacyjnych i efektywnych kosztowo rozwiązań informatycznych przyspieszających prowadzenie badań i zmniejszających ryzyko ich niepowodzenia
   Zapewnienie w modelu outsourcingu wykwalifikowanych zespołów naukowo-badawczych, wyspecjalizowanych w określonych fragmentach procesu wprowadzania nowych substancji na rynek

Więcej informacji o firmie na stronie http://www.selvita.com.

Kontakt dla mediów:

Natalia Pawela
natalia
.pawela@selvita.com
+48 784 069 418 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2021>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter