Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Selvita – liderem innowacji wśród firm Europy Środkowej
13.05.2011

Podczas 10-tej edycji międzynarodowych Targów Biotechnologii i Biobiznesu BioForum 2011, prestiżowy konkurs na najlepszą spółkę innowacyjną krajów Europy Środkowej wygrała krakowska Selvita. 

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 8 firm, z czego 5 przeszło dalej. Wśród finalistów oprócz zwycięskiej Selvity znalazły się: Adamed, Read-Gene, Mabion i Celther Polska.

W jury zasiedli: Oliver Murphy (Deloitte, Poland), Kate Gunning (BioVisability, USA) Michał Kostka (JCI, Czech Republic), Roland Kozłowski (Life Science Consulting, UK) oraz Heinrich Cuypers (Biocon Valley, Germany).

Statuetkę z rąk Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia odebrał prezes zwycięskiej firmy Paweł Przewięźlikowski. Nagrodą dla pozostałych finalistów była sesja konsultacyjna w Deloitte składającej się z dziesiątek tysięcy profesjonalistów w niezależnych od siebie firmach na całym świecie, świadcząc klientom usługi obejmujące m.in. audyt, konsulting, doradztwo finansowe, zarządzanie ryzykiem, doradztwo podatkowe oraz doradztwo prawne.

Byliśmy miło zaskoczeni otrzymaniem nagrody bo konkurencja była bardzo silna. Myślę, że międzynarodowe jury doceniło fakt, że Selvita od początku powstania stara się działać nie tylko w Polsce ale i na rynku globalnym. Wszystkie nasze projekty innowacyjne, które podejmujemy są konkurencyjne międzynarodowo.  Także nasze usługi doceniła już nie tylko czołówka najlepszych polskich firm farmaceutycznych ale także 6 z 10 największych koncernów z tej branży  na świecie – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvita S.A.

Selvita jest największą niezależną firmą badawczo-rozwojową w nowych państwach UE. Nie istnieje w Polsce żadenwiększy zespół, który zajmowałby się innowacyjnymi cząsteczkami. Duże koncerny nie chcą rozbudowywać własnych działów badawczo-rozwojowych. Zlecenie Selvicie  wyspecjalizowanych badań wydaje się być szybsze i bardziej efektywne kosztowo. Mamy ogromną wiedzę więc usługi jakie wykonujemy są bardzo wysokiej jakości.

BioForum od 10 lat organizowane przez łódzką firmę BioTech-Consulting, jest doskonałym miejscem do zdobycia nowych partnerów biznesowych.

Konferencja BioForum to dla najważniejsze nas wydarzenie naukowo-biznesowe w Polsce dlatego przygotowywaliśmy się do niego starannie. W wydarzeniach związanych z targami uczestniczyło 7 osób z Selvity i BioCentrum. Mieliśmy swoje stoisko i uczestniczyliśmy w ok. dwudziestu spotkaniach w ramach BusinessForum.  Były to spotkania zarówno z klientami na systemy zarządzania laboratorium Starlims, jak i chętnymi na usługi syntez chemicznych czy analitykę leków małocząsteczkowych i biologicznych. Wiele też spodziewamy się po spotkaniach z międzynarodowymi koncernami dotyczącymi naszych projektów leków innowacyjnych. Poznaliśmy także wielu ciekawych naukowców, którzy chcą rozwijać z Selvitą swoje projekty badawczo-rozwojowe i bardzo wielu potencjalnych kandydatów do pracy. To była bardzo udana impreza – dodaje Paweł Przewięźlikowski.

Selvita jest spółką której misja to dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla jednostek badawczo rozwojowych umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek. Dzięki zespołowi bardzo dobrych chemików, posiadających doświadczenie zarówno w projektach syntezy usługowej, jak i projektach badawczo-rozwojowych, Selvita może świadczyć usługi zarówno dla klientów farmaceutycznych skoncentrowanych na lekach generycznych, jak również dla innowacyjnych firm farmaceutycznych.

Klientami Selvity są między innymi: AstraZeneca, Sandoz, Pfizer, Sanofi-Aventis, Adamed, Bioton czy Polpharma. Współpracujemy z 5 spośród 10 największych firm farmaceutycznych w Polsce i z 6 spośród 10 największych na świecie. Stad też znaczna ilość przychodów Selvity pochodzi z eksportu. Rozpoczęliśmy niedawno współpracę z Polfą Warszawa i Instytutem Biotechnologii i Antybiotyków. Ponadto spółka podpisała umowę z amerykańskim Institutes for Pharmaceutical Discovery (IPD) dotyczącej dostarczania przez Selvitę usług z zakresu chemii obliczeniowej na potrzeby IPD - podkreśla Paweł Przewięźlikowski.

Selvita jest zainteresowana badaniami biomedycznymi o potencjale komercyjnym, ponieważ chce kupić kolejne projekty. Interesujące są pomysły, które mogą być przedmiotem ochrony patentowej jak np. nowa cząsteczka, terapeutyczne przeciwciało monoklonalne, szczepionka, mechanizm regulacji ekspresji genów, nowy mechanizm działania znanych ligandów, biomarkery, nowe modele zwierzęce, testy diagnostyczne oraz metody molekularne. Zasadniczym wymogiem jest innowacyjność takich pomysłów w skali światowej oraz brak wcześniejszych publikacji i patentów dotyczących danego pomysłu. W polu szczególnego zainteresowania znajdują się prace dotyczące innowacyjnych substancji terapeutycznych będące wynikiem prac badawczych prowadzonych na polskich uczelniach. 

red. Blanka Majda

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter