ego celem jest rozwój gospodarki opartej na wiedzy poprzez realizację polsko-szwajcarskich projektów badawczych. Całkowita wartość Programu, dostępna dla wspólnych projektów badawczych, wynosi 26 mln franków szwajcarskich.
O wsparcie w ramach Programu będą mogły ubiegać się uczelnie, jednostki B+R, placówki naukowe Polskiej Akademii Nauk, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność w zakresie badań i rozwoju.
Projekty w ramach PSPB mogą być realizowane w obrębie następujących 5 obszarów badawczych: ICT (Information and Communication Technology), Energia - odnawialne źródła energii, Nanotechnologie, Zdrowie oraz Środowisko.
Projekt realizowany w ramach PSPB może otrzymać wsparcie w wysokości 100% kosztów kwalifikowalnych, z czego 85% gwarantowanych jest przez stronę szwajcarską, a 15% w ramach polskiego budżetu. Beneficjenci mogą wnioskować o dofinansowanie realizacji mniejszych projektów badawczych o wartości od 0,3 do 1 mln franków szwajcarskich oraz większych - od 1 do 2 mln franków szwajcarskich. Wydatki nie mogą być poniesione później niż do 30 czerwca 2016 r.
Pierwszy termin naboru wniosków planowany jest na początek II kwartału 2010 r. Nabór będzie trwał 3 miesiące.
Polsko-Szwajcarski Program Badawczy będzie zarządzany przez Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI), który pełni rolę Instytucji Realizującej (www.opi.org.pl).
Więcej informacji na temat Programu: www.programszwajcarski.gov.pl w sekcji Obszary priorytetowe → Rozwój społeczny i zasobów ludzkich → Badania i rozwój. (MRR)
KOMENTARZE