Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Sieć EIT Health wraz z liderem branży farmaceutycznej Celon Pharmą oraz Uniwersytetem Medycznym w Łodzi rozpoczęły rekrutację do pilotażowego programu HardSkills. Jego głównym celem jest rozwój kompetencji twardych wśród biotechnologów i chemików medycznych!

 

 

 

W ostatnich latach obserwujemy rozwój branży LifeScience, choć na świecie jest on już ugruntowany, w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki. Trend ten powoduje, że wiele firm farmaceutycznych decyduje się na przekształcanie w firmy farmaceutyczno-biotechnologiczne, tworząc tym samym nowe technologie, które całkowicie zmieniają procedurę tworzenia nowych leków. Model ten wymaga jednak zdecydowanie większych umiejętności i kompetencji pracowników laboratoryjnych. Częstym problemem pracowników w branży jest brak aktualnej wiedzy dotyczącej nowinek, co jest zagadnieniem kluczowym w realiach obecnego dynamicznego rynku. Przez dziesięciolecia większość leków była wytwarzana poprzez syntezę chemiczną, jednak ostatnie lata pokazują, że to biotechnologia staje się nowym źródłem leków. Program HardSkills powstał w oparciu o realne potrzeby i problemy, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy oraz pracownicy laboratoriów w kontekście tworzenia nowych leków. W swym programie zawiera szkolenia oraz prezentację najnowszych innowacji w dziedzinie biotechnologii i chemii medycznej. Uczestnicy pracować będą nad praktycznie aplikowanymi wyzwaniami z dziedziny biotechnologii.
 

Program projektu zapewnia wdrożenie uczestników w:

* formalny proces tworzenia nowych leków;

* podstawy bioprocess design,

* zrozumienie procedury przetwarzania biologicznego – struktury, role i metody eksperymentalne związane z biofarmaceutykami,

* Nowoczesne Formy Leków – innowacyjne rozwiązania do projektowania nowych leków medycznych z wykorzystaniem zasad Quality by Design, a także zasad Process Analysis Technology.

Koncepcja powstania programu HardSkills wydaje się słuszna w szczególności w nawiązaniu do faktu, iż przez ostatnią dekadę liczba zatwierdzonych leków zmniejsza się, przez co tworzy się potrzeba uzyskania bardziej skutecznych metod oraz procedur, które umożliwią zwiększenie tej liczby. Dlatego też szkolenia z tej dziedziny są tym bardziej cenne szczególnie w kontekście wciąż zmieniających się technik oraz środowiska w branży farmaceutycznej.
 

Projekt obejmuje:

* dwa tygodnie intensywnych warsztatów z umiejętności twardych i nowoczesnych technik wykorzystywanych w biotechnologii i chemii medycznej,

* opiekę mentorską,

* konkurs pitchingowy z udziałem jury – ekspertów, mentorów, partnerów przemysłowych,

* rozwój pod okiem firmy farmaceutycznej prowadzącej zaawansowane badania naukowe i wytwarzającej nowoczesne leki.
 

Kto może wziąć udział:

* młodzi naukowcy,

* start-upowcy,

* profesjonaliści w dziedzinie biotechnologii,

* doktoranci,

* studenci,

* pracownicy firm farmaceutycznych,

* laboranci,

* ludzie z pomysłem na biznes.

Po więcej informacji na temat programu zapraszamy na stronę programu

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za projekt: ruben.hovsepyan@umed.lodz.pl.

--

– HardSkills to projekt unikalny w skali europejskiej. Postanowiliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie we współpracy na linii nauka-biznes, aby zidentyfikować grupę najważniejszych umiejętności, które powinny posiadać osoby pragnące związać swoją przyszłość z branżą farmaceutyczną i biotechnologiczną. W ten sposób powstał całościowy koncept szkoleniowy, w trakcie którego uczestnicy z całej Europy, będą pracować ze światowymi ekspertami w zakresie rozwoju leków, nowoczesnych technik projektowania i selekcji związków, regulacji i rejestracji nowoczesnych terapii – Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Kompetencje twarde są wymierne i łatwe do nauczenia. Zawierają specyficzną wiedzę i umiejętności wymagane w pracy. Przykłady twardych umiejętności obejmują: programowanie komputerowe, księgowość, matematykę i analizę danych. Niektórych umiejętności można nauczyć się w pracy, podczas gdy inne, takie jak wycinanie chirurgiczne, są najpierw doskonalone w klasie, a następnie rozwijane poprzez praktykę w pracy  Alison Doyle.
 

Partnerzy projektu:

Celon Pharma S.A. – firma farmaceutyczna, prowadząca zaawansowane badania naukowe, tworząc nowoczesne leki, które pomagają tysiącom pacjentów zachować lepsze i dłuższe życie.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – wykorzystując otaczającą wiedzę i potencjał ludzi, poprzez celowe działania, CIiTT buduje pomost pomiędzy nauką i badaniami a biznesem. UMED Łódź wspiera i koordynuje kierunki współpracy w tych dwóch obszarach, tak aby się uzupełniały i bezpośrednio przekładały na rozwój gospodarki w obszarze medycyny i zdrowia.

Business School University of Navarra – szkoła, której zadaniem jest edukacja liderów, których przyszłością jest biznes i rozwój społeczeństwa.

Universidade de Evora – silnym atutem UE są relacje z przedsiębiorstwami i branżami, gdzie uczelnia zawsze stara się rozpowszechniać wiedzę poza murami naukowymi.

KOMENTARZE
Newsletter