Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Rusza Akademia BioMed PFR – będzie budować siłę polskiej branży medycznej i farmaceutycznej
Strategia rozwoju produktów, pozyskiwanie inwestorów, zdobywanie rynku oraz międzynarodowe warsztaty w Nottingham – startuje pierwsza edycja branżowego programu dla polskich spółek medycznych i farmaceutycznych. Dzięki udziale w Akademii BioMed PFR zyskają kompetencje biznesowe niezbędne do rozwoju innowacyjności w polskim systemie ochrony zdrowia.

 

 

Do Akademii BioMed PFR zakwalifikowało się 15 spółek medycznych i 5 farmaceutycznych, które przejdą bezpłatny dwutygodniowy program praktycznych szkoleń biznesowych. Podczas pierwszego tygodnia w Warszawie pozyskają wiedzę o szerokich możliwościach finansowania kolejnych etapów rozwoju firmy oraz nawiązania relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami. Program oparty jest o praktyczną wiedzę – przekazywaną uczestnikom przez wiodących ekspertów branży biomed w Polsce m.in.: Novartis, Selvita, Adamed, Philips, Neuro Device czy Medicover.  

– Młode polskie spółki z branży medycznej i farmaceutycznej mają duży potencjał intelektualny. Uzupełniając ich kompetencje branżowe o aktualną wiedzę biznesową mamy szansę na szybszy rozwój innowacji w obszarze ochrony zdrowia i wzmocnienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw w regionie, a być może także w Europie. Do współpracy przy Akademii BioMed PFR zaprosiliśmy partnerów zagranicznych, fundusze PFR, Narodowy Fundusz Zdrowia i biznes, aby wspólnie tworzyć innowacyjny rynek zdrowia – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

W drugim tygodniu przedstawiciele spółek wyruszą na misję zagraniczną do Wielkiej Brytanii, gdzie przejdą intensywne warsztaty z brytyjskimi mentorami i ekspertami z Cambridge, Londynu i Nottingham. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat Nottingham Business School na Nottingham Trent University. Także ten tydzień kładzie duży nacisk na praktyczną wiedzę – dlatego częścią programu jest wizyta w BioCity – największym inkubatorze bio-science w Wielkiej Brytanii i jednym z największych w Europie, co umożliwi wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów z tamtejszymi start-upami.

– Wielka Brytania jako jeden z najbardziej innowacyjnych krajów na świecie i w Europie posiada ogromne doświadczenie i wiedzę w dziedzinie rozwoju biznesu, transferu technologii, komercjalizacji wyników badań i współpracy pomiędzy nauką a biznesem. Cieszymy się, że dzięki udziałowi w warsztatach w Wielkiej Brytanii polskie spółki będą miały możliwość zapoznać się z naszym system wsparcia innowacji, jak również nawiązać kontakty i współpracę z brytyjskimi innowatorami i inwestorami – podkreśla Jonathan Knott, Brytyjski Ambasador w Polsce.

Udział w Akademii BioMed PFR nie kończy się na dwóch tygodniach szkoleń. Spółki będą miały szansę przetestować zdobyte kompetencje podczas prezentacji przed potencjalnymi inwestorami. Fundusze zarządzane przez PFR Ventures i fundusz PFR Life Science mogą zapewnić finansowanie dla najciekawszych projektów z obszarów MedTech i BioTech.

– Akademia BioMed PFR, podobnie jak inne projekty edukacyjne PFR, mają za zadanie nie tylko dawać uczestnikom wiedzę biznesową, ale także tworzyć sieć współpracy i łączyć ich z dostępnym kapitałem. W społecznościach, które powstają wokół programów są ludzie o różnych kompetencjach, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami, umiejętnościami i wzajemnie się wspierać. To ważny element budowania ekosystemu innowacji. Bycie w tym gronie motywuje do rozwoju – zauważa Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

 

Wśród uczestników Akademii BioMed PFR znaleźli się:

Ścieżka MedTech:

* Nestmedic;

* Genomtec;

* GlucoActive;

* QuizIT (Unitdoseone);

* Neuromedical;

* PelviFly;

* Exal Bone;

* OASIS Diagnostics;

* SensoriumLab;

* SiDLY;

* PolTiss;

* FindAir;

* Saventic Health;

* Cooltec;

* Sundose.

 

Ścieżka BioTech:

* Pikralida;

* Biotts;

* Intelliseq;

* Bioceltix;

* Real Research.

 

Więcej informacji na dedykowanej stronie Akademii BioMed PFR.

KOMENTARZE
Newsletter