Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Rusza 5. edycja studiów podyplomowych „Biznes w biotechnologii”
Już w listopadzie rusza 5. edycja interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Biznes w biotechnologii”. Studia dedykowane są szerokiej grupie specjalistów z branży life science, zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Rekrutacja na studia trwa do 25 września.

 

Studia „Biznes w biotechnologii” organizowane są przez Jagiellońskie Centrum Innowacji i Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Unikalny program studiów, w tegorocznej edycji, został wzbogacony o sugestie najważniejszych ekspertów z branży i doświadczenia poprzednich lat.  Absolwenci studiów podyplomowych „Biznes w Biotechnologii” uzyskają umiejętności m.in. rynkowej oceny pomysłów na biznes, tworzenia modeli biznesowych oraz praktyczną wiedzę dotyczącą organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem w branży life science. Zajęcia zostały skomponowane w taki sposób, aby większość z nich odbywała się w formie warsztatów, a główny nacisk położony został na pracę metodą case study. W ramach zajęć, uczestnicy studiów będą mieli także okazję wzięcia udziału w certyfikowanych warsztatach „Wprowadzenie do Total Quality Management”, prowadzonych przez  prof. dr. hab. Andrzeja Blikle.


Wśród wykładowców studiów znajduje się wielu przedstawicieli biznesu z sektora life science z kraju i zagranicy, takich jak m.in. dr Piotr Górecki (Bioton S.A.), Katarzyna Grużewska  (Oceanic S.A.), dr Piotr Zień (Polpharma Biologics) oraz Stan Mikulowski (SpinMed AB).

O wartości, jaką stanowi zespół wykładowców, mówi Karolina Jarosińska, absolwentka poprzedniej edycji studiów „Biznes w biotechnologii”, zawodowo zajmująca się rekrutacją dla branży life science:

- Największą wartość studiów stanowili ludzie, których miałam okazję spotkać. Zarówno wykładowcy, jak i słuchacze byli nastawieni na dialog i otwartość w stawianiu trudnych pytań, na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Myślę, że to stanowi o tym, jak wielki potencjał naukowy i biznesowy drzemie w ludziach i jak bardzo potrzeba nam stawiania coraz wyżej poprzeczki w zakresie nauczania.


Parterami studiów „Biznes w biotechnologii” są: Selvita S.A., IBSS Biomed S.A., BM Consulting oraz fundacja Klaster Life Science.
Szczegóły i rejestracja uczestników na www.bizneswbiotechnologii.pl

 

KOMENTARZE
Newsletter