Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Przyszłość onkologii i trendy biotechnologiczne na świecie. Dowiedz się więcej na innoSHARE’18: BIOTECH Forum
Przyszłość onkologii i trendy biotechnologiczne na świecie. Dowiedz się więcej na innoSHARE
4. edycja Kongresu innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND została poszerzona o BIOTECH Forum, które odbędzie się 29 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dyskusje i wystąpienia gości wydarzenia będą dotyczyć immunoterapii w onkologii oraz diagnostyki genetycznej. W tych właśnie obszarach terapeutycznych doszło w ostatnim czasie do największych przełomów naukowych.

 

 

– Na świecie onkologia dynamicznie się rozwija, natomiast w Polsce, jak podaje raport NIK*, skuteczność leczenia jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej. I to właśnie dlatego podczas innoSHARE’18: BIOTECH Forum skupimy się na zagadnieniach dotyczących przyszłości tej dziedziny medycyny, czerpiąc z wiedzy i doświadczeń światowych ekspertów oraz wybitnych Polaków w tej dziedzinie – mówi Sławomir Olejnik, Prezes Fundacji Polska Innowacyjna, organizator Kongresu innoSHARE.

 

Solidna dawka wiedzy

innoSHARE’18: BIOTECH Forum podzieliliśmy na 3 główne panele tematyczne dotyczące:

- postępów w rozwoju terapii onkologicznych w Polsce i najnowszych przełomach naukowych na świecie – ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania immunoterapii oraz istoty diagnostyki genetycznej przy kwalifikacji pacjentów do leczenia,

- niekomercyjnych badań klinicznych i ich kluczowej roli w tworzeniu najbardziej przełomowych teorii terapeutycznych i współpracy przedsiębiorców ze światem nauki,

- perspektyw rozwoju polskiego rynku biotechnologicznego i komercjalizacji najnowszych cząsteczek, które w przyszłości jako nowe leki mogą zmienić oblicze terapii pacjentów.

Eksperci w ramach paneli, dyskusji i wystąpień skupią się przede wszystkim na:przełomowym wykorzystaniu immunoterapii w leczeniu najgroźniejszych chorób – na przykładzie onkologii, kluczowej roli diagnostyki genetycznej w rozpoznawaniu profilu pacjenta i wyboru najlepiej dopasowanej do niego terapii, a także na szansach dla budowy prężnego polskiego przemysłu biotechnologicznego na przykładzie rozwiązań w onkologii, radiologii czy też kardiologii. W powyższym zakresie prelegenci odniosą się także do coraz powszechniejszego wykorzystywania technologii informatycznych i sztucznej inteligencji w badaniach klinicznych.

 

Znamienici prelegenci

Wśród osób, które przyjęły zaproszenie i wystąpią w trakcie wydarzenia są polscy oraz zagraniczni lekarze i naukowcy będący pionierami w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych.

Swoją obecność potwierdził światowej sławy lekarz-naukowiec Luis Diaz – gość specjalny innoSHARE’18: BIOTECH Forum. To wiodący autorytet w dziedzinie onkologii na świecie, który rozwinął szereg spersonalizowanych metod diagnostycznych i terapeutycznych w tym obszarze. Współzałożyciel Inostics, PapGene i Personal Genome Diagnostics Inc. (PGDX). Obecnie pełni rolę Kierownika Oddziału w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku. Jego wiedza i doświadczenie uświetnią rozmowy na temat perspektyw leczenia nowotworów i przełomowych badań klinicznych.

Do dyskusji dołączą przedstawiciele takich instytucji jak: Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, Pracownia Neurobiologii Molekularnej w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN oraz Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Warto podkreślić, że zaproszeni goście są naukowcami-przedsiębiorcami, tak jak dr George Jackowski – współzałożyciel ponad 30 firm z branży biotech/med, autor ponad 180 patentów i posiadający doświadczenie w komercjalizacji projektów w Kanadzie oraz USA. W panelu wystąpi również dr Alan Kozikowski, założyciel i CEO StarWiseTherapeutics – firmy, która opracowała nowatorskie i bezpieczne leki używane podczas leczenia licznych zaburzeń neurologicznych oraz nowotworów. Nie zabraknie także prezentacji i przykładów rozwijających się firm biotechnologicznych zarówno tych już działających, jak i nowopowstających.

Do uczestnictwa w innoSHARE’18: BIOTECH Forum zaproszeni są m.in. lekarze, młodzi naukowcy, doktoranci i studenci z kół naukowych, start-upy i spin-offy, przedsiębiorcy, inwestorzy, instytucje otoczenia nauki i biznesu oraz administracja publiczna wspierająca rozwój innowacji. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy w jakimkolwiek stopniu interesują się badaniami i rozwojem naukowo-innowacyjno-biznesowym.

 

Dołącz do międzynarodowej sieci

– Fundacja Polska Innowacyjna buduje międzynarodową sieć innowatorów, naukowców i ludzi ze świata biznesu opartą na młodych Polakach, Polonii oraz osobach polskiego pochodzenia, którzy mogą być wsparciem w procesie internacjonalizacji dla polskich start-upów, nauki czy firm – mówi Sławomir Olejnik i dodaje – Podobną siecią dysponują inne nacje, które aktywnie pomagają sobie na świecie np. Irlandczycy.

Trwają zapisy. Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

--

*https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/jak-skuteczniej-zapobiegac-i-leczyc-nik-o-walce-z-nowotworami.html

KOMENTARZE
Newsletter