Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Profil absolwenta biotechnologii medycznej w Polsce
10.12.2008
"Moim zdaniem niezwykle ważne są cechy osobowościowe: nastawienie na to, by coś zrobić, bycie kreatywnym, odpowiedzialność i perspektywiczne myślenie."
"Co więcej, języki obce, obycie w laboratorium poczucie tego, że świat pędzi do przodu, a swoją wiedzę trzeba wciąż rozwijać." - powiedział w rozmowie z portalem www.biotechnologia.pl prof. Jan Lubiński.

W dobie debaty na temat drogi,  którą powinna podążać biotechnologia medyczna w Polsce, należy zadać sobie pytanie o sylwetkę absolwenta tego kierunku.

W tej chwili studia na kierunku biotechnologii można podejmować w 33 uczelniach wyższych w Polsce. Są to uniwersytety, politechniki, akademie rolnicze i pedagogiczne, ale również uczelnie medyczne, które są nadzorowane przez Ministra Zdrowia. Natomiast odnośnie do części medycznej kierunku biotechnologia, który ma specjalność biotechnologia medyczna, studia na tym właśnie kierunku można podejmować w kilku uczelniach. Są to: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego, który wspólnie z Akademią Medyczną w Gdańsku prowadzi ten kierunek studiów, Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Są to zarówno uczelnie nadzorowane przez Ministra Zdrowia, jak i przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami naszych rozmówców w dziale OPINIE
KOMENTARZE
Newsletter