Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Porcja fachowej wiedzy na Targach EuroLab
Porcja fachowej wiedzy na Targach EuroLab
W programie wydarzeń towarzyszących XVI Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2014 znajdzie się konferencja poświęcona krystalografii, która wpisuje się w ogłoszony przez ONZ Międzynarodowy Rok Krystalografii. Zainteresowani będą mogli również uczestniczyć w wydarzeniu dotyczącym zagadnień wyposażenia do pomiarów i badań.

Targi EuroLab, które organizowane są przez firmę MT Targi Polska i odbędą się w dniach
12-14 marca br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, to wydarzenie łączące świat nauki i biznesu. Unikalną jego wartością są konferencje, które poruszają bieżące tematy obecne w kręgach naukowych i badawczych z zakresu analityki chemicznej, Life Science, biotechnologii oraz metrologii.

 

2014 – Międzynarodowy Rok Krystalografii

Rok 2014 został ogłoszony przez ONZ Rokiem Krystalografii. Celem obchodów jest propagowanie wiedzy o tej dziedzinie nauki, która zajmuje się opisem, klasyfikacją i badaniem kryształów, krystalitów oraz substancji o strukturze częściowo uporządkowanej, a także narzędziach, którymi się posługuje. Wydarzenia w trakcie Roku Krystalografii skupią się także na szerzeniu wiedzy o obiektach badań i odkryciach, które przyczyniają się do rozwoju nauki i przemysłu. Zadaniem jest również uświadomienie roli krystalografii w fizyce, chemii, biologii, medycynie i farmacji, naukach o żywności, ekologii, technologii oraz w sztuce. Patronat nad obchodami rocznicowymi objęło UNESCO oraz Międzynarodowa Unia Krystalografii.

 

Polski wkład w krystalografię

Polscy krystalografowie odgrywają w świecie znaczącą rolę, m.in. poprzez uczestnictwo
w komisjach działających w ramach Międzynarodowej Unii Krystalografii. Drugiego dnia Targów EuroLab odbędzie się seminarium pt. „Krystalografia: ludzie i nauka” organizowane
przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Komitet Chemii Analitycznej PAN oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne. Prelegenci przybliżą słuchaczom zagadnienia, którymi zajmuje się ta gałąź nauki.

 

Metrologia w laboratoriach

Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny zapraszają na wspólną konferencję pt. „Wyposażenie do pomiarów i badań – nadzór i eksploatacja”, która odbędzie się 13 marca. Obejmie ona sześć tematycznych referatów odnoszących się m.in. do problematyki świadectw wzorcowania i nadzoru w laboratoriach. Eksperci wygłoszą następujące wykłady: „Podstawowa terminologia metrologiczna w praktyce laboratoryjnej”, „Świadectwa wzorcowania – zawartość i interpretacja”, „Nadzór nad wyposażeniem pomiarowym w praktyce na przykładzie wagi elektronicznej”, „Analiza dryfu wzorców w procesie nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym” oraz „Metrologia prawna w laboratorium”. Ostatnim będzie referat Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

 

Patronaty

Patronat Honorowy nad Targami EuroLab 2014 objęli: Stefan Niesiołowski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej; Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki; prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Czesław Mroczek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz prof. dr hab. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

 

Targi CrimeLab

Równolegle odbędą się III Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab, na których profesjonaliści związani z kryminalistyką spotykają się z producentami i dystrybutorami produktów i usług wykorzystywanych w technice kryminalistycznej.

 

Warunki uczestnictwa

Wstęp na targi oraz udział w wydarzeniach towarzyszących Targów EuroLab są bezpłatne, wymagana jest natomiast wcześniejsza rejestracja online lub na miejscu. Rejestracja na Targi EuroLab obejmuje również wstęp na Targi CrimeLab. Oba wydarzenia będą otwarte w godzinach 9:00-17:00 w dniach 12 i 13 marca, natomiast 14 marca w godzinach 9:00-15:00.

 

Dogodny dojazd

Organizator zapewnia udogodnienia w zakresie dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego. Na targi będzie można dostać się bezpłatnym autobusem targowym z przystanku autobusowego Emilii Plater 01 naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki oraz pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej nie powinien przekroczyć 20 minut.

 

Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
Packaging [R]evolution
2022-05-31 do 2022-05-31
Packaging Innovations
2022-05-31 do 2022-06-01
1
2
3
4
5
6
8
Beauty Innovations 2022
2022-06-08 do 2022-06-09
10
11
12
14
16
17
18
19
24
25
26
27
28
2
3
Newsletter