Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polski salon na światowych targach biotechnologii - BioConvention, USA, Atlanta, 2009
09.10.2008
Klaster LifeSciences z Krakowa oraz Polska Platforma Technologiczna Biotechnologii pojawi się na Bio International Convention 2009 w Altlancie.
Na targach zaprezentuje sie także firma doradcza Bio-Tech Consulting. Planowany jest również udział pomorskiej BioBaltici i wrocławskiego EIT+.


Polska biotechnologia rozwija skrzydła i wkracza na arenę międzynarodową. Niedawno pisaliśmy o udziale Polaków w szwedzkim seminarium, które będzie towarzyszącym 4th BIO-Angstrom Conference New Diagnostics – Needs, Demands and Technical Solutions.  Okazuje się jednak, że polska biotechnologia stara się również zaistnieć za oceanem, na przyszłorocznym Bio Convention 2009 w Atlancie. To największa międzynarodowa impreza skupiająca ludzi - liderów światowego biobiznesu i biotechnologii.
W tym momencie prowadzimy intensywne rozmowy z PAIZ (Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych przyp. red.). Jeśli zakończą się one sukcesem, to wystawimy się jako Pawilon Polski, którego powierzchnia ma liczyć 50 metrów kwadratowych – powiedział powiedział portalowi Biotechnologia.pl prezes Jagiellońskiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. Paweł Błachno. Powierzchnia na BioConvention została już przez nas zarezerwowana – chcemy zainteresować PAIZ, jeśli uda nam się pojechać z  ich patronatem, wtedy wystąpimy na imprezie  w Pawilonie Polskim jako KlasterLifeScience Kraków i Polska Platforma Technologiczna Biotechnologii, a sama spółka jako ich członek. Od dwóch lat JCI jest administratorem Klastra, a od  niedawna również   PPTB, dzięki czemu będzie nam łatwo skoordynować i zapewnić wsparcie organizacyjne  wystawiającym się w Pawilonie Polskim firmom, i bioregionom. Jeżeli PAIZ nie zdecyduje się na wyjazd, wystawimy się sami jako Klaster i PPTB wraz z ich członkami. Na tak wielkiej i prestiżowej imprezie jakim jest BioConvention, do sukcesu konieczne jest wsparcie i zaangażowanie polskich władz. Liczymy na to.

Klaster LifeScience w Krakowie został utworzony z myślą o jednostkach o komplemetarnym profilu działalności, skierowanych na dostarczanie najlepszych rozwiązań i udzielanie pomocy w ramach bio-biznesu na rynek globalny. Klaster funkcjonuje jako projekt-inicjatywa. Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. (JCI) administruje Klastrem w celu utrzymania jego działalności i jakości oferowanych usług na najwyższym poziomie. Pozycja Administratora została nadana JCI, by nadzorowało realizację statutowych celów Klastra, do których należą: stanowienie kompleksowego punktu informacyjnego, ułatwiającego kontakty i badania oraz współpracę naukową; ułatwienie i pomoc jednostkom chcącym wejść w skład Klastra oraz stworzenie odpowiednich warunków, by członkowie Klastra byli dobrze przygotowani do współpracy z całym rynkiem globalnym LifeScience.

Program przyszłorocznej imprezy będzie obejmować kilkaset sesji, do dzisiaj wyznaczono ich 170.

Wokół tegorocznego Bio International Convention skupiło się 20108 liderów branży  biotechnologicznej (stanowiło to wzrost rzędu 36 procent w stosunku do 2001 roku). Brali w nim udział uczestnicy z ponad 70 krajów .

W 2008 r. Bio International Convention było fenomenalnym sukcesem, zrzeszającym tysiące liderów przemysłu, rządu, środowisk akademickich i innych dyscyplin, którzy pracują, aby rozwiązać niektóre z największych wyzwań społeczeństwa, podsumował tegoroczne wydarzenie Prezes i CEO organizacji BIO (organizatora BioConvention)  Jim Greenwood.

KOMENTARZE
news

<Marzec 2025>

pnwtśrczptsbnd
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter