Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wśród 12 flagowych projektów wyznaczonych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ważny punkt zajmują nowoczesne usługi i produkty medyczne. Do tej pory niemały dorobek polskich firm na tym polu był szerzej nie znany w Danii. Biuro Handlowe PAIH w Kopenhadze zamierza to zmienić.

 

 

 

– Aktywne wsparcie internacjonalizacji polskich producentów technologii medycznych jest jednym z naszych priorytetów – powiedział Łukasz Szymaszek, Kierownik Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze. – W kontekście trwającego w Danii projektu budowy sieci 16 super szpitali o wartości ok. 6 mld EUR oraz inwestycji w nowoczesne technologie, pozwalające ograniczyć liczbę hospitalizacji, to właściwy moment na wejście z rozwiązaniami telemedycznymi, które proponują polskie firmy – dodał Szymaszek.

Dzięki wsparciu Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze w dn. 9-11 października delegacja 5 polskich firm wzięła udział w konferencji pt. Week of Health and INNovation (WHINN) w Odense. Polscy przedsiębiorcy otrzymali do dyspozycji stoisko wystawiennicze, a także mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach networkingowych. WHINN to jedno z największych wydarzeń w Danii, w którym udział biorą innowacyjne firmy z branży technologii medycznych oraz przedstawiciele gmin, szpitali, dystrybutorów sprzętu medycznego i innych partnerów.

W misji organizowanej przez Biuro PAIH wzięło udział: StethoMe – producent elektronicznego, bezprzewodowego stetoskopu do użytku domowego, Nestmedic – producent urządzenia Pregnabit, telemedycznego KTG do badania dobrostanu płodu, HealthUp – producent mobilnego spirometru telemedycznego, SiDLY Care – producent systemu telemedycznego, pozwalającego na zdalny monitoring parametrów życiowych użytkownika opaski telemedycznej oraz firma GRINN – oferująca konsulting technologiczny oraz rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy (IoT). Firma Nestmedic została wyróżniona w konkursie dla startupów WHINN Pitchfire, a w nagrodę otrzymała bezpłatne usługi konsultingowe od najwyższej klasy kadry zarządzającej działającej w ramach elitarnej organizacji Connect Denmark.

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
29
1
2
3
4
8
9
10
11
12
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30
31
Newsletter