Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polski Bank Komórek Macierzystych podpisał list intencyjny z CelluGen – spółką biotechnologiczną, prowadzącą bank komórek w Indiach
W dniu 4 marca 2019 r., Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (FamiCord Group) i CelluGen Biotech Pty Ltd podpisały list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy biznesowej. Współpraca pomiędzy firmami będzie polegała na wymianie doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie rodzinnego bankowania komórek macierzystych oraz wykorzystania komórek macierzystych w eksperymentalnych i standardowych terapiach, a także na wspólnym zakupie produktów i usług. Firmy deklarują także rozpoczęcie współpracy i biznesowego partnerstwa w zakresie rodzinnego bankowania komórek macierzystych, wspólnym rozwoju zaawansowanych terapii medycznych (ATMP) oraz rozwoju leków.

– Zdecydowaliśmy o rozpoczęciu współpracy z CelluGen, ponieważ może ona generować korzystne synergie dla obu firm w zakresie rodzinnego bankowania komórek macierzystych i rozwoju nowych leków opartych o komórki macierzyste. Współpraca z CelluGen może być także potencjalną szansą dla Grupy FamiCord do wejścia na nowy rynek poza Europą. W zależności od rozwoju naszej współpracy nie wykluczamy, że w przyszłości kolejnym krokiem może być także zaangażowanie kapitałowe – komentuje Jakub Baran, współzałożyciel, akcjonariusz i Prezes Zarządu PBKM S.A.

Firma CelluGen ma siedzibę w Gurgaon w Indiach. Została założona w 2008 roku jako prywatna firma badawcza zajmująca się komórkami macierzystymi.–Jest inicjatorem i pomysłodawcą pierwszego, hybrydowego banku komórek macierzystych w Indiach. Oferuje najnowocześniejszą technologię zbierania, przetwarzania i wykorzystywania komórek macierzystych z krwi pępowinowej i tkanek. CelluGen nawiązał także współpracę z SBIRI (Departament Biotechnologii w indyjskim Ministerstwie Nauki i Technologii) w ramach projektu "Development of Biologic and Synthetic Scaffolds Seeded with Mesenchymal Stem Cells". Po pomyślnym zakończeniu tego projektu CelluGen może być strategicznie gotowy do wejścia na indyjski rynek produktów medycznych do ran, który obecnie rośnie średniorocznie o 7,4% i oczekuje się, że osiągnie wartość 5,5 miliarda USD w 2020 roku.

– Indie z liczbą urodzeń bliską 26 milionów rocznie i wysokim obciążeniem społeczeństwa chorobami dają CelluGen możliwość współpracy z FamiCord w wielu obszarach. CelluGen ma na swoim koncie długoterminowe starania w prowadzeniu badań nad komórkami macierzystymi oraz prowadzenie innowacyjnego, rodzinnego banku krwi. Współpraca z Grupą FamiCord, która jest liderem w Europie w zakresie rodzinnego bankowania krwi pępowinowej, daje nam dostęp do ogromnej wiedzy i doświadczenia – komentuje Lalit Jaiswal, Promoter i Director CelluGen Biotech Pvt. Ltd.

List intencyjny zawarty pomiędzy PBKM i CelluGen jest jedynie wyrażeniem intencji obu firm do przyszłej współpracy. Warunki i zasady, na jakich będzie prowadzona przyszła współpraca będą ustalone w formalnej umowie.

KOMENTARZE
news

<Listopad 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Newsletter