Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska firma ze wsparciem Parexel Biotech, światowego lidera w zakresie usług biofarmaceutycznych
Polska firma ze wsparciem Parexel Biotech, światowego lidera w zakresie usług biofarmaceuty

MedApp SA, polska spółka technologiczna z obszaru digital health, specjalizująca się w gromadzeniu dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości wybrała doradcę, który przygotuje ją do certyfikacji w amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration – FDA). To Parexel Biotech, należąca do Parexel International, światowego lidera w zakresie usług biofarmaceutycznych i CRO (Contract Research Organization) doradztwa w zakresie rejestracji produktów medycznych i leków.

 

MedApp posiada już europejski certyfikat wyrobu medycznego klasy IIB dla swojej technologii CarnaLife, dzięki któremu może oferować kluczowe rozwiązania – CarnaLife Holo, aplikację do holograficznej wizualizacji diagnostycznych danych obrazowych oraz platformę telemedyczną CarnaLife System w Polsce, pozostałych krajach UE, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i wybranych krajach azjatyckich. Teraz MedApp rozpoczyna starania o dopuszczenie na rynku amerykańskim.

– Stany Zjednoczone to dla MedAppu perspektywiczny rynek, będący największym na świecie rynkiem pod względem innowacji w medycynie. Po uzyskaniu certyfikacji europejskiej i rozpoczęciu komercjalizacji w Europie, Stany Zjednoczone stają się dla nas naturalnym obszarem na dalszą ekspansję dla naszych rozwiązań – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A.

– Parexel Biotech z entuzjazmem wspiera MedApp w tym ważnym procesie certyfikacji wyrobu medycznego w amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Z pomocą ponad 1000 pracowników firmy Parexel na całym świecie, wspieramy firmy biotechnologiczne, medyczne i technologiczne w zakresie przepisów i dostępu do rynku, zapewniając zarówno wiedzę merytoryczną, jak i doświadczenie operacyjne – mówi Jim Anthony, wiceprezes Parexel Biotech.

Parexel koncentruje się na wspieraniu rozwoju innowacyjnych, terapii mających na celu poprawę zdrowia pacjentów. Parexel oferuje pakiet usług, które pomagają klientom z branży LifeScience i biofarmaceutycznej na całym świecie przekształcać odkrycia naukowe w nowe metody leczenia pacjentów. Od badań klinicznych, poprzez usługi regulacyjne i konsultingowe, aż po pomoc w zakresie zapewnienia dostępu do rynku, doświadczenie Parexel poparte jest głębokim przekonaniem jak ważne jest to, co robi. 

Źródła

Zdjęcie: Parexel/Facebook 

KOMENTARZE
Newsletter