Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
PAIH wspiera polską biotechnologię
PAIH wspiera polską biotechnologię
Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Kopenhadze zorganizowało misję 8 polskich firm biotechnologicznych do Danii. W dniach 5-7 listopada br. wzięły one udział w największej w Europie konferencji partneringowej BIO Europe 2018. Firmy Selvita, OncoArendi, Ardigen, Pure Biologics, SDS Optic, NanoVelos, NanoThea i NanoSanguis zaprezentowały się pod egidą PAIH na wspólnym stoisku wystawienniczym i odbyły kilkadziesiąt spotkań z potencjalnymi partnerami.

 

Magdalena Marciniak, Business Alliance Manager w Selvita S.A. zauważa – Dzięki takim inicjatywom, możemy zwrócić uwagę zarówno potencjalnych inwestorów, jak i firm farmaceutycznych na innowacje rozwijane w naszym kraju. – Większość naszych spotkań zaowocowała ciekawymi nowymi kontaktami biznesowymi, które mamy nadzieję zamienić na współpracę – dodaje Przemysław Jurek, Project Manager w Pure Biologics S.A.

W dn. 6 listopada br. polskie firmy wzięły również udział w spotkaniu organizowanym przez duński klaster BIO People, łączący świat nauki z biznesem. W programie nie zabrakło zwiedzania laboratorium na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Medycyny Uniwersytetu Kopenhaskiego oraz sesji networkingowej, podczas której polskie firmy zaprezentowały swoje działania potencjalnym partnerom z Danii, Szwecji, Francji i Korei Płd.

Biotechnologia jest jedną z dwunastu priorytetowych branż wskazanych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Celowane wsparcie państwa dla rozwoju biotechnologii ma pomóc w przekształceniu polskiej gospodarki w gospodarkę opartą na wiedzy. – Udział w BIO Europe 2018 przyczynił się do zwiększenia rozpoznawalności naszej spółki oraz innych polskich firm biotechnologicznych w skali globalnej – komentuje Kamil Kopeć, COO w NanoSanguis. – Możliwość poznania i bezpośredniej rozmowy z kluczowymi osobami z każdej z dziedzin związanych z wdrażaniem projektów biotechnologicznych pomogło nam nie tylko określić rynek docelowy, ale też wstępnie zweryfikować wartość pomysłu. BIO Europe to partnering na wysokim poziomie – dodaje Magdalena Janczewska, CEO w NanoThea.

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2019>

pnwtśrczptsbnd
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter