Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
OncoArendi Therapeutics podsumowuje ostatnie aktywności spółki
W okresie wakacyjnym OncoArendi Therapeutics podsumowuje najważniejsze zdarzenie w spółce w ostatnim czasie – kontynuację badań I fazy klinicznej związku OATD-01, udział w międzynarodowych konferencjach naukowych i targach branżowych, a także wzmocnienia kadrowe. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

 

 

Kontynuacja badań w pierwszej fazie klinicznej związku OATD-01

Badania kliniczne (faza Ia) związku OATD-01, kandydata na innowacyjny lek w terapii astmy, były prowadzone od października 2017 do lutego 2018 r., kiedy OATD-01 był podawany zdrowym ochotnikom. Analiza wstępnego raportu z zakończenia badań klinicznych fazy Ia dla związku OATD-01 potwierdza przewidywania spółki, że badania przebiegły pomyślnie.

To oznacza możliwość przejścia do kolejnego etapu (fazy klinicznej Ib), w której przeprowadzona zostanie ocena bezpieczeństwa i farmakokinetyki związku przy wielokrotnym podaniu go zdrowym ochotnikom. Planujemy kontynuować badania u zdrowych ochotników w fazie Ib na jesieni, w tym samym ośrodku klinicznym w Niemczech, w którym została przeprowadzona faza Ia.

W ramach badań biologicznych nad cząsteczką OATD-01 przeprowadzono badanie efektu terapeutycznego OATD-01 w zwierzęcym modelu stłuszczeniowego zapalenia wątroby, w którym zaobserwowano obiecujące wyniki. Wskazuje to na możliwość potencjalnego zastosowania OATD-01 w dodatkowych wskazaniach terapeutycznych.

 

Udział w konferencjach naukowych

W maju br. OncoArendi prezentowała wyniki aktywności terapeutycznej cząsteczki OATD-01 w zwierzęcym modelu włóknienia płuc na najważniejszej międzynarodowej konferencji dotyczącej chorób płuc – ATS (American Thoracic Society) w San Diego. W trakcie konferencji autorzy badań ze strony OncoArendi odbyli szereg spotkań z wiodącymi grupami naukowymi z dziedziny pulmonologii. Dział badawczy OncoArendi współpracuje z wieloma liderami opinii zarówno z zakresu badań naukowych, jak i lekarzami, stąd konferencja taka jak ATS jest doskonałą okazją na spotkania i dyskusje naukowe.

W czerwcu br. przedstawiciele OncoArendi wzięli udział w konferencji WASOG (World Association of Sarcoidosis and other Granulomatous Disorders) poświęconej rzadkim chorobom płuc, takim jak sarkoidoza i włóknienie płuc. W ramach konferencji zorganizowali oni spotkania z ekspertami klinicznymi, z którymi firma blisko współpracuje, a następnie opracowali wstępny plan badań klinicznych OATD-01 u pacjentów chorych na sarkoidozę.

W czerwcu br. Dyrektor Naukowy OncoArendi wziął udział w międzynarodowej konferencji dotyczącej badań klinicznych w onkologii ASCO (American Society of Clinical Oncology) w Chicago. Celem udziału w spotkaniu było zapoznanie się z najnowszymi wynikami badań klinicznych immunoterapii przeciwnowotworowych oraz dyskusja z liderami opinii na temat strategii rozwoju klinicznego cząsteczki OATD-02.

 

Udział w targach biotechnologicznych

W dniach 4-7 czerwca 2018 r. OncoArendi aktywnie promowała swoją działalność na zorganizowanej przez Biotechnology Innovation Organization (BIO) Międzynarodowej Konferencji w Bostonie, uznawanej za jedną z najważniejszych imprez branży biotechnologicznej i farmaceutycznej na świecie. W konferencji wzięły udział wszystkie z 50 największych koncernów farmaceutycznych oraz blisko 500 średniej wielkości firm farmaceutycznych i 1.300 firm biotechnologicznych.

Spółka OncoArendi otrzymała ponad 60 zaproszeń na spotkania podczas konferencji, sama kierując do potencjalnych partnerów ponad 40 zaproszeń. Były to nie tylko spotkania z nowymi klientami z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji, ale również mające na celu kontynuacje rozmów nawiązanych przy okazji poprzednich wydarzeń, a także zaawansowane rozmowy pod klauzulą poufności. 

Podczas spotkań Nicolas Beuzen, Dyrektor ds. rozwoju biznesu OncoArendi i Marcin Szumowski, Prezes Zarządu OncoArendi zaprezentowali zarówno cząsteczkę OATD-01 (związek z platformy chitynazowej badany w fazie I, opracowany do leczenia chorób układu oddechowego i związanych z zwłóknieniem tkanek), jak i cząsteczkę OATD-02 (kandydata do badań klinicznych z grupy inhibitorów arginazy, który jest cząsteczką chemiczną blokującą enzymy hamujące naturalną zdolność układu odpornościowego człowieka do zwalczania nowotworu). Konferencja stanowiła dobrą okazję do budowania wizerunku firmy oraz przyciągania kolejnych partnerów, także w trakcie mniej formalnych spotkań o charakterze networkingowym.

 

Rozwój zespołu

W 2018 r. do zespołu OncoArendi dołączyło 15 nowych osób. Utworzony został Dział Kliniczny, którego dyrektorem został dr Robert Dyjas. Z kolei Pani Dorota Gołos objęła nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. personalnych. Nowi pracownicy zostali również zatrudnieni w działach: biologii, chemii medycznej, klinicznym i rozwoju przedklinicznego.

Dorota Gołos jest absolwentką zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych z Psychologii Społecznej. Od ponad 15 lat związana jest z obszarem HR w branżach: IT oraz medical devices/life science. Ostatnio przez wiele lat związana z Becton Dickinson, w której odpowiadała za politykę personalną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), wcześniej wspierając i koordynując procesy personalne w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki (EEMEA). W OncoArendi będzie odpowiadała za tworzenie i realizację strategii personalnej obejmującej pełne portfolio procesów HR’owych, w szczególności pozyskiwanie, adaptację i rozwój talentów, planowanie sukcesji, relacje pracownicze oraz zarządzanie zmianą, w tym zmianami organizacyjnymi. 

Robert Dyjas, absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, posiada specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych oraz tytuł Doktora Nauk Medycznych w zakresie medycyny. Od ponad 20 lat związany z obszarem badań klinicznych wszystkich faz zarówno w działach medycznych firm farmaceutycznych: Roche oraz Janssen Research div of Johnson and Johnson Pharmaceutical, jak i CRO. Przez ostatnie kilkanaście lat zatrudniony w SGS Life Science Services w Belgii, w której pełnił rolę specjalisty w obszarze badań klinicznych, ostatnio w roli eksperta odpowiadającego za tworzenie satelitarnych ośrodków badań klinicznych wczesnych faz na terenie EU. W OncoArendi będzie odpowiadał za tworzenie, nadzór, koordynację oraz realizację badań klinicznych wczesnych faz, współpracując z zewnętrznymi partnerami wyspecjalizowanymi w tym zakresie.

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2023>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter