Publikacja ma charakter informacyjno-popularyzacyjny, zawiera prezentację potencjału i dotychczasowych osiągnięć oraz identyfikację kierunków i barier rozwoju poszczególnych typów ośrodków. SOOIPP-Raporty od ponad dziesięciu lat stanowią podstawowe źródło wiedzy o kierunkach rozwoju systemu wsparcia w Polsce i są wykorzystywane przy konstrukcji programów rządowych i regionalnych.
W opracowaniu utrzymany został sprawdzony w poprzednich edycjach podział na: Ośrodki Szkoleniowo-Doradcze, Centra Transferu Technologii, Lokalne i Regionalne Fundusze Pożyczkowe, Fundusze Poręczeń Kredytowych, Inkubatory Przedsiębiorczości i Parki Technologiczne.
W bieżącej edycji pojawiły się dwie nowe kategorie podmiotów: Preinkubatory – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundusze Kapitału Zalążkowego. Jednocześnie z inkubatorów przedsiębiorczości została wyodrębniona kategoria inkubatorów technologicznych.
Łącznie badaniami i konsultacjami objęto ponad 500 niekomercyjnych instytucji podejmujących różnego typu zadania w zakresie: wspierania przedsiębiorczości, transferu technologii i rozwoju lokalnego. Na początku każdego rozdziału zamieszczono syntetyczną charakterystykę każdego z poszczególnych typów ośrodków uzupełnioną o jednostronicowe prezentacje uczestniczących w badaniach instytucji. W bieżącej edycji Raportu szczególny nacisk został położony na analizę procesów dostosowawczych w obszarze przedsiębiorczości i transferu technologii związanych z przystąpieniem do UE oraz wykorzystaniem dostępnych funduszy strukturalnych. Przedstawione opracowanie będzie pomocne dla wszystkich wspierających przedsiębiorczość i innowacyjność zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym.
Źródło: Więcej informacji na www.sooipp.org.pl
KOMENTARZE