Intencją Organizatora i Partnerów konkursu jest wsparcie badań młodych naukowców, którzy prowadzą badania w takich dziedzinach jak: biologia komórek macierzystych/progenitorowych, terapie genowe lub terapie komórkowe, medycyna regeneracyjna. Trzy najlepsze wnioski zostaną nagrodzone przyznaniem grantu w wysokości 100 tys. zł
Wnioski o przyznanie grantu na realizację projektu badawczego należy składać w formie elektronicznej, za pomocą generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej konkursu. Poza klasycznym opisem projektu wniosek powinien zawierać także krótki film, w którym Kandydatka lub Kandydat przedstawi siebie, swoją pracę i przede wszystkim postara się przekonać Kapitułę Konkursu, aby to jego wniosek grantowy uzyskał finansowanie. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. Aleksandry Klimczak wyróżni troje spośród młodych naukowców, przyznając trzy granty badawcze (po 100 tys. zł każdy), a także inne cenne nagrody.
– W Polsce jest wielu ambitnych i zdolnych młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia, aby rozwijać potencjał naukowy i promować wyniki swoich badań. Ich dalsze wspieranie w nauce jest szczególnie ważne teraz, w czasie trwającej już ponad dwa lata pandemii SARS-CoV-2, gdy rola nauk o życiu jest tak kluczowa. Chcemy docenić oraz promować ich pracę. W imieniu Kapituły zachęcam do aplikowania do pierwszej edycji programu „ExCELLent Grant” – mówi prof. dr hab. Aleksandra Klimczak, przewodnicząca Kapituły Konkursu.
Na stronie „ExCELLent Grant” znajduje się regulamin, który określa zasady, warunki i kryteria aplikacji oraz inne niezbędne informacje. Do programu mogą aplikować osoby, które są słuchaczkami/słuchaczami szkół doktorskich lub posiadają stopień doktora nie dłużej niż trzy lata.
KOMENTARZE