Naukowcy z UE mogą się starać o pracę we Wspólnym Centrum Badawczym
Naukowcy z całej UE mogą się już ubiegać o pracę we Wspólnym Centrum Badawczym (Joint Research Centre - JRC) - jednostce badawczej Komisji Europejskiej. Do pracy zostanie przyjętych ponad 270 osób. Nabór potrwa do 4 listopada.
O pracę mogą się ubiegać osoby z co najmniej trzyletnim lub sześcioletnim doświadczeniem zawodowym w wybranej dziedzinie. Wolne etaty czekają w siedmiu instytutach JRC: Instytucie Materiałów Referencyjnych i Pomiarów (Belgia), Instytucie Pierwiastków Transuranowych (Niemcy i Włochy), Instytucie Energii (Holandia i Włochy), Instytucie Ochrony i Bezpieczeństwa Obywateli (Włochy), Instytucie Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju (Włochy), Instytucie Zdrowia i Ochrony Konsumentów (Włochy) oraz Instytucie Perspektywicznych Studiów Technologicznych (Hiszpania).
Wnioski aplikacyjne można składać za pośrednictwem strony internetowej: www.eu-careers.eu. W swojej przyszłej pracy naukowcy będą prowadzić pionierskie projekty w dziedzinie nauki i techniki, które wspomogą wypracowywanie polityki unijnej. Wykorzystując najnowocześniejsze zaplecze badawcze, naukowcy będą się zajmować wieloma różnymi tematami, kluczowymi dla przyszłości UE i jej obywateli, m.in. działaniami na rzecz otwartej, konkurencyjnej gospodarki i rozwojem społeczeństwa niskoemisyjnego, zrównoważonym wykorzystaniem zasobów naturalnych, bezpieczeństwem żywności, bezpieczeństwem jądrowym i zarządzaniem kryzysowe oraz materiałami referencyjnymi i pomiarami.
Jak podaje Angrocka-Krawczyk, Wspólne Centrum Badawcze zatrudnia obecnie ponad 2700 pracowników. Jego roczny budżet opiewa na kwotę około 350 mln euro. Placówka utrzymuje stosunki z ponad 1000 instytucjami badawczymi na całym świecie. JRC jest Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej. Misja Centrum polega na zapewnianiu wsparcia naukowo-technicznego z punktu widzenia potrzeb klienta przy planowaniu, opracowywaniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityki UE.
Źródło: PAP
red. Blanka Majda
KOMENTARZE