Wydanie otwiera artykuł dotyczący leków biopodobnych – czym się różni lek biologiczny od biopochodnego? I dlaczego leków biopochodnych nie można traktować jako leków generycznych dla leków biologicznych? Zachęcamy do lektury.
W tym numerze dużo miejsca poświęciliśmy badaniom klinicznym, bez których rozwój współczesnej medycyny byłby niemożliwy. O tym, jakie korzyści płyną z badań klinicznych opowiada w rozmowie dr hab. n. med. Paweł Basta, a o badaniach niekomercyjnych młodych naukowców – dr n. med. Dominik Dytfeld. Dodatkowo przeczytać można o postępach w farmakoterapii choroby nowotworowej oraz postępach w leczeniu raka płuca.
Dział Kosmetologia jak zwykle obszerny, a w nim m.in. o: Cosmetovigilance, czyli zarządzaniu zgłoszeniami działań niepożądanych, badaniach aparaturowych i aplikacyjnych, biodegradowalnych materiałach opakowaniowych czy innowacyjnych składnikach kosmetyków naturalnych.
Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie – jak stymulować inwestycje firm farmaceutycznych w Polsce oraz znaleźć sposób na antybiotykooporność.
Dział Technologie otwiera artykuł dotyczący strefy Clean Room, który przedstawia praktyczne aspekty pracy w tak ściśle kontrolowanych warunkach.
Kwartalnik można nabyć odpłatnie w trzech wersjach:
1. papierowej (cena: 33,50 zł);
2. elektronicznej (cena: 20,00 zł);
3. pakietu (roczna prenumerata, cena: 100,00 zł).
Kwartalnik dostępny jest TUTAJ
Życzymy miłej lektury
KOMENTARZE