Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Miliardowa darowizna dla nowojorskiej akademii medycznej!
Miliardowa darowizna dla nowojorskiej akademii medycznej!

Nowojorska akademia medyczna z dzielnicy Bronx otrzymała od wdowy po inwestorze giełdowym darowiznę wynoszącą miliard dolarów. Dzięki temu studia w Albert Einstein College of Medicine stały się darmowe.

 

 

 

Była to jedna z największych darowizn dla amerykańskiej uczelni i największa w historii darowizna dla szkoły medycznej – podkreśliła stacja BBC. Do tej pory roczne czesne wynosiło niemal 60 tys. dol., co oznaczało, że absolwenci często opuszczali szkołę poważnie zadłużeni.

Darowiznę przekazała 93-letnia dr Ruth Gottesman, wcześniej związana zawodowo z akademią Einsteina. Mąż badaczki założył znany dom inwestycyjny i był jednym z pierwszych inwestorów w prowadzonej przez Warrena Buffeta Berkshire Hathaway, jednej z największych spółek publicznych na świecie.

Gottesman oświadczyła, że zmarły mąż pozostawił jej w spadku cały portfel akcji Berkshire Hathaway do dowolnego wykorzystania. – Chciałam, by studenci Einsteina nie musieli płacić czesnego. Akcje okazały się warte tyle, że wystarczy na zawsze – przyznała Gottesman.

PAP

Źródła

Fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=642562

KOMENTARZE
Newsletter