W dniach 5-8 sierpnia 2011 r. w Gdańsku odbędzie się specjalna konferencja zorganizowana przez Katedrę Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej oraz Narodowy Punkt Kontaktowy 7 Programu Ramowego. Będzie ona obejmowała trzy naukowe wydarzenia:
- X Naukowe Sympozjum Biotechnologii Środowiskowej
- II Międzynarodową Konferencję Bioremediacji Gleby i Wód Gruntowych
- Giełdę Kooperacyjną – Technologie Środowiskowe
Celem tej międzynarodowej imprezy, w której wezmą udział naukowcy m.in. z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Hiszpanii, Austrii, jest ułatwienie nawiązania współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a przedsiębiorcami z Unii Europejskiej oraz krajów trzecich. Ma ona zaowocować w przyszłości nowymi projektami w ramach zbliżającego się nowego naboru wniosków do Programu Ramowego UE w dziedzinie Technologii Przyrodniczych.
Konferencja będzie skupiała się m.in. na rozwoju innowacyjnych pomysłów i zwiększeniu skuteczności eko-technologii, zmniejszeniu zapotrzebowania energetycznego czy minimalizowaniu strat energetycznych. Nie mniej jednak dziedziny partnerskiej współpracy w ramach FP7 są bardzo szerokie i obejmują następujące zagadnienia:
- wodę
- glebę
- odpady
- czyste technologie
- budownictwo przyjazne środowisku
- technologie lotnicze
- eko-innowacje i eko-efektywność
- ocenę zagrożenia chemikaliami i alternatywne metody testowania substancji chemicznych
- wydajność energetyczną
- ocenę technologii, weryfikację i testowanie.
Udział w konferencji Enviromental (Bio)Technologies jest płatny (zniżka dla studentów studiów doktoranckich), natomiast Brokerage Event jest wolny od opłaty konferencyjnej.
Więcej informacji, jak również szczegółowy program, jest dostępny na stronie www.envbiotech11.kongresy.com.pl.
Źródło: www.envbiotech11.kongresy.com.pl
Oprac. Agata Wierzchowska
KOMENTARZE