Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
MicroBioLab inwestuje w innowacje
15.01.2012

Minimum sześć innowacyjnych firm może uzyskać dofinansowanie do wysokości 200 tys. euro z funduszu zalążkowego MicroBioLab Sp. z o.o. Fundusz oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale i  specjalistyczne w  tworzeniu własnych firm.

Poszukujemy pomysłów w 3 obszarach: z zakresu biotechnologii, bioinformatyki oraz zastosowania komputerowych modeli sieci neuronowych – informuje Magdalena Kalińska, prezes Microbiolab Sp. z o.o. – Na te działania, w wyniku umowy z Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,  uzyskaliśmy ponad 8 mln złotych dotacji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 3.1.

Analiza pomysłów na przedsięwzięcia gospodarcze dokonywana jest w ramach wewnętrznego systemu oceny na podstawie ankiet wypełnianych przez pomysłodawcę oraz innych informacji, wyjaśnień i uzupełnień składanych przez pomysłodawcę zespołowi weryfikującemu.

Fundusz zalążkowy MicroBioLab będzie wspierał inicjatywę każdej osoby, która zgłosi się do funduszu z ciekawym pomysłem. Może to być naukowiec lub przedsiębiorca, jednakże dla funduszu najistotniejsza jest idea. Zgłoszony pomysł będzie przechodził kilkustopniową selekcję zanim dojdzie do powstania przedsiębiorstwa. Na początku projekt będzie musiał zostać zarejestrowany na naszym portalu internetowym, następnie każdy zgłoszony projekt zostanie oceniony przez eksperta technologicznego i Radę Naukową pod względem innowacyjności opisanego rozwiązania, oraz przez analityka finansowego pod kątem opłacalności inwestycji. Jeżeli projekt zostanie pozytywnie oceniony przez ww. osoby zostanie skierowany do II etapu oceny. Planujemy, że w II etapie znajdzie się 50 pomysłów, dla których zostaną przygotowane specjalistyczne audyty technologiczne oraz analizy finansowe. Na bazie tych dokumentów wybranych zostanie 16 najbardziej innowacyjnych pomysłów, dla których zostaną przygotowane dodatkowe dokumenty weryfikujące możliwości ich wdrożenia i funkcjonowania na rynku. Ostatnim etapem weryfikacji projektów będzie wybór spośród ww. 16 pomysłów minimum 6 pomysłów, na podstawie których zostanie założone przedsiębiorstwo. Zgodnie z przyjętymi zasadami, fundusz będzie obejmował do 49% udziałów założonego przedsiębiorstwa za maksymalną kwotę około 180 tys. €.- wyjaśnia specjalnie dla naszego portalu Pani Prezes Magdalena Kalińska.

Do podstawowych kryteriów selekcji pod kątem kwalifikacji pomysłów biznesowych do etapu preinkubacji należą:
•    unikalna, nowoczesna technologia;
•    oryginalne, nowatorskie zastosowanie rozwiązań technologicznych;
•    przejrzysty model biznesu;
•    potencjalna przewaga konkurencyjna;
•    zdeterminowany zespół realizujący przedsięwzięcie;
•    zgodność z polityką inwestycyjną funduszu w zakresie dziedzin objętych programem.

Projekty można zgłaszać poprzez stronę funduszu – pobierz tutaj.

Do zespołu ekspertów oceniających wszystkie pomysły należą:

Tomasz Kaniowski - Kierownik Projektu

Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie finansowania rozwoju podmiotów gospodarczych. Uczestniczył w realizacjach publicznych i prywatnych ofert papierów wartościowych, opracowywał analizy finansowe i rynkowe. Pełnił funkcje w zarządach prywatnych spółek inwestycyjnych, zasiadał w radach nadzorczych podmiotów prawa handlowego, w tym spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ostatnich latach uczestniczył w przygotowaniu i realizacji ponad stu transakcji na rynku kapitałowym (fuzji, przejęć, emisji prywatnych papierów dłużnych i akcji, ofert publicznych).

Krzysztof Kaczorowski – Ekspert ds. inwestycji

Założyciel i współzałożyciel firm, które były przedmiotem przejęć realizowanych przez inwestorów branżowych. Między innymi był założycielem i udziałowcem polskiego oddziału trzeciej światowej grupy agencji reklamowych EURO-RSCG, a także firm z branży wydawniczej, konsultingowej i internetowej. Zrealizował liczne transakcje wejść i wyjść kapitałowych w prywatne spółki sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Legitymujący się niekwestionowanych doświadczeniem w ocenie przedsiębiorstw na początkowym etapie ich rozwoju.

Przemysław Fuks - Analityk finansowy

Ekspert analizy finansowej, posiadający doświadczenie i wiedzę z zakresu realizacji inwestycji kapitałowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w ocenach inwestycyjnych spółek oraz negocjacjach . Posiada doświadczenie w kierowaniu działami sprzedaży i obsługi klienta. Wiceprezes EFICOM SA, spółki notowanej na NewConnect, odpowiedzialny za dobór projektów i spółek, które będą wprowadzane na GPW, za przygotowanie wycen podmiotów, prowadzenie negocjacji z inwestorami, nadzór nad dokumentacją aplikacyjną i finalnie za wprowadzenie spółek do obrotu na rynku NewConnect.

Robert Karbowiak – Kierownik Biura Projektu

Od początku kariery zawodowej związany z zarządzaniem projektami realizowanymi w ramach funduszy UE. Specjalizuje się w przygotowywaniu projektów dla przedsiębiorców i jednostek publicznych. Przygotowywał przedsiębiorstwa do pozyskania kapitału w oparciu o realizowane w nich innowacyjne pomysły biznesowe.

 

red. Tomasz Sznerch

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter