Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Meet Biotech – Boost Biotech! Nowe miasta: już 26 lutego Gdańsk!
Meet Biotech – Boost Biotech to inicjatywa łódzkiego środowiska Boost Biotech Polska mająca na celu poznanie praktycznych aspektów biotechnologii w nieformalnej, pubowo-kawiarnianej atmosferze. Do tej pory spotkania odbywały się w Łodzi, Warszawie i Lublinie. W tym roku do projektu włączyły się kolejne miasta. Na pierwszy ogień idzie Gdańsk.

 

Formuła spotkań zakłada prelekcję i następujący po niej networking. Prelegenci to polskie i zagraniczne osobistości zaangażowane w tematykę life science – począwszy od środowiska akademickiego, poprzez przemysł i technologie, po interesujące start-upy. Spotkania odbywają się w nieformalnej, otwartej atmosferze naśladującej styl Cafe Scientifique, gdzie za cenę kawy (lub czegoś mocniejszego) można wysłuchać interesującego wykładu. Jest to miejsce do dzielenia się doświadczeniami w biotechnologii.

Już 26 lutego br. odbędzie się pierwsze tego typu spotkanie w Gdańsku. Gośćmi spotkania będą:

dr inż. Dawid Nidzworski – przedsiębiorca i naukowiec, specjalista ds. innowacji, wynalazca elektronicznego czujnika do wykrywania wirusa grypy, wyróżniony tytułem VIPI – Very Important Polish Innovator.
Tytuł wystąpienia: "Jak z nauki zrobić biznes?"

prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn – wybitny biolog molekularny, twórca leku na chorobę genetyczną Sanfilippo, obecnie Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego.
Tytuł wystąpienia: "Każdy popełnia błędy - jak dobrze wykorzystać porażki i wyciągać wnioski z pomyłek".

Spotkanie odbędzie się 26 lutego o godz. 18.00 w Pubie Polufka, ul. Konrada Leczkowa 20, Gdańsk. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Kolejne miasta, które włączyły się do inicjatywy Meet Biotech – Boost Biotech to Kraków, Olsztyn i Poznań. Na następne spotkanie, które odbędzie się 3 marca zapraszamy do Krakowa.

KOMENTARZE
news

<Maj 2023>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter