MEDmeetsTECH to miejsce, w którym naukowcy i startupowcy zdobywają praktyczną wiedzę jak komercjalizować naukę oraz rozwijać biznes na międzynarodową skalę. W Polsce prowadzi się wiele projektów naukowych, których wyniki zamyka się w szufladach – mówi Justyna Uman-Ntuk, pomysłodawca MEDmeetsTECH. – Pomagamy sprawić, że innowacyjne projekty opuszczają szuflady i trafiają do pacjentów, do naszych bliskich i znajomych.
– Wyobraźnię na temat biomedycyny pobudzają doniesienia o możliwości wykonania szybkiego testu DNA i sprawdzenia predyspozycji do np. nowotworu piersi. Takie badania stają się coraz bardziej dostępne, możemy je wykonać szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Czy niebawem będziemy mogli sprawdzić na co prawdopodobnie umrzemy albo na co nie umrzemy? – relacjonuje Jasiek Kowalski, twórca wydarzenia. – Głos w debacie na ten temat zabierze m. in. Monika Lamparska z Polpharma, a także przedstawiciele świata nauki i medycyny.
O tym, jak rozwijać innowacje i dostarczać rezultaty opowie Miron Tokarski, CEO Genomtec. Startup Biolumo podzieli się przemyśleniami o ukrytych wyzwaniach związanych z komercjalizacją nauki. Joanna Staniszewska, CEO you’ll pokaże przykłady, jak mówić w łatwy sposób o trudnych zagadnieniach.
Dla wielu uczestników, MEDmeetsTECH to szansa na rozwinięcie skrzydeł i rozwój. Startupy znajdują inwestorów, naukowców, wspólników do zakładania biznesu, firmy farmaceutyczne najświeższe informacje na rynku, specjaliści od certyfikacji klientów do wdrożeń. – Networking to tylko jedna z korzyści. Stawiamy na dostarczanie wiedzy i mnóstwo wskazówek od praktyków. – dodaje Justyna Uman-Ntuk.
Potwierdzeniem zainteresowania jest fakt, że wydarzenie to już VI edycja konferencji, która zgromadziła kilkaset osób zaangażowanych w tworzenie innowacji w sektorze zdrowia, ponad 100 startupów medycznych oraz przyczyniła się do powstania kilkunastu nowych!
Więcej informacji, program oraz bilety można znaleźć na stronie internetowej (www.MEDmeetsTECH.com) oraz facebooku i Linkedin
KOMENTARZE