Rynek NewConnect, zwany także małym parkietem GPW, dedykowany jest startupom, które charakteryzują się wysokim kapitałem intelektualnym. Indeks NC Life Science powstał specjalnie z myślą o firmach rozwijających pomysły z branży biotechnologicznej, nowych technologii medycznych czy IT. Firmy z sektora medycznego coraz częściej decydują się na wejście na giełdę, w 2017 roku na giełdzie zadebiutowały 3 firmy z tego sektora. Sprzedaż akcji dostarcza nie tylko pieniędzy na dalszy rozwój, ale jest szansą na pokazanie firmy i oferowanego projektu/ów inwestorom krajowym, jak i zagranicznym.
Medinice jest polską firmą o globalnym zasięgu. Działania firmy skupiają się na rozwijaniu własnych projektów z dziedziny kardiologii oraz pozyskiwaniu nowych rozwiązań od naukowców z Polski i zagranicy. Medinice pełni funkcję platformy dla nowych pomysłów. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy kardiolodzy, menadżer, specjaliści z zakresu rozwijania projektów B+R, prawa, finansów i pozyskiwania funduszy unijnych, daje ogromne wsparcie pomysłodawcom. Pomaga ocenić szanse i ryzyko, jakie niesie za sobą wprowadzenie produktu na rynek. Zapewnia pomoc naukowcom na wszystkich etapach komercjalizacji produktu – od momentu tworzenia prototypu, przez proces certyfikacji, aż do sprzedaży wyrobu.
Medinice działa od 2012 roku. Prezesem i głównym akcjonariuszem firmy jest Sanjeev Choudhary, który ma wieloletnie doświadczenie zdobyte przy pracy ze startupami. Profesor Sebastian Stec (kardiolog) oraz Adrian Mścisz (inżynier medyczny) są badaczami i głównymi pomysłodawcami projektów rozwijanych w Medinice. Do zespołu Medinice należy także Marta Makuch, która wspiera firmę w rozwijaniu produktów B+R, analityk finansowy Arkadiusz Kleszcz oraz radca prawny i specjalista od funduszy unijnych – Bartłomiej Mazurkiewicz.
Model biznesowy zaproponowany przez zespół Medinice opiera się na opracowywaniu nowych technologii i urządzeń, patentowaniu i sprzedawaniu projektów i rozwiązań producentom wyrobów medycznych wykorzystywanych w kardiologii i kardiochirurgii.
Oferowane przez Medinice rozwiązania i wyroby medyczne znajdują zastosowanie na każdym etapie procesu leczenia pacjentów kardiologicznych, od momentu diagnozy, poprzez etap leczenia, aż do rekonwalescencji. Obecnie specjaliści pracują nad 12 takimi rozwiązaniami. Medinice dysponuje 7 patentami, kolejne są w fazie zgłaszania oraz opracowywania.
Najbardziej zaawansowanym projektem jest Pacepress — elektroniczny uciskacz opatrunkowy, który już w 2018 roku powinien trafić do sprzedaży. Testy in vivo przechodzi Cryoapplicator, który za pomocą niskiej temperatury umożliwia leczenie arytmii serca. Urządzenie znajdujące zastosowanie w małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej pozwala skrócić czas operacji, zmniejszyć jej koszt oraz skrócić okres hospitalizaji i rehabilitacji.
KOMENTARZE