Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
LABID – zamrażarki niskotemperaturowe i urządzenia chłodnicze B Medical Systems

LABID s. c. Martyna Bidas, Bartosz Bidas to rodzinna firma, będąca oficjalnym dystrybutorem marki B Medical Systems, posiadająca autoryzację zarówno na sprzedaż, jak i pogwarancyjny serwis zamrażarek niskotemperaturowych oraz pozostałych urządzeń laboratoryjnych firmy B Medical Systems, która jest wiodącym producentem medycznych urządzeń chłodniczych na świecie.

 

 

B Medical Systems jest firmą z Luksemburga z ponad 40-letnim doświadczeniem, utworzoną w 1979 r. na prośbę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która przy współpracy z firmą Electrolux stworzyła rozwiązania do bezpiecznego przechowywania i transportu szczepionek na całym świecie. Urządzenia B Medical Systems wykorzystywane są w ponad 130 krajach na całym świecie. Firma zbudowała globalną sieć wsparcia i dystrybucji oraz zyskała miano wiarygodnego i prestiżowego partnera w branży medycznej dzięki wysokiej klasy urządzeniom oraz obsłudze Klienta na najwyższym poziomie. Jednym z najważniejszych filarów firmy B Medical Systems jest dział „Medical Systems”, który zajmuje się badaniami, rozwojem i produkcją medycznych chłodziarek i zamrażarek, a także sposobami przechowywania i rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczny transport i dysponowanie krwią.

 

B Medical Systems – oferta urządzeń chłodniczych:

* chłodziarki do krwi (banki krwi), 

* chłodziarki laboratoryjne i farmaceutyczne,

* chłodziarko-zamrażarki,

* medyczne pojemniki transportowe,

* zamrażarki do przechowywania osocza (do -41°C),

* zamrażarki laboratoryjne (do -30°C lub do -41°C),

* zamrażarki niskotemperaturowe (do -86°C),

* zamrażarki szokowe do osocza.

Zamrażarki niskotemperaturowe B Medical Systems to medyczne urządzenia klasy IIa (UE MDR/FDA) o pojemności: 214, 451, 598, 747 lub 895 litrów oraz szerokim spektrum zastosowania dzięki zakresowi temperatury od -20°C do -86°C.

Zamrażarki niskotemperaturowe B Medical Systems zaprojektowano z myślą o jak najbezpieczniejszym przechowywaniu materiału. Główne cechy:

* wnętrze i półki wykonane ze stali nierdzewnej o właściwościach antybakteryjnych,

* wysokowydajny system chłodzenia, który zapewnia wysoką jednorodność temperatury, niezawodność i wydajność energetyczną (węglowodorowe czynniki chłodnicze),

* zdalny system monitoringu parametrów w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia połączonego z siecią. Informacje o stanach alarmowych wysyłane do użytkowników poprzez e-mial (zamrażarka wyposażona w fabryczny rejestrator wraz z kartą SIM),

* zaawansowana hybrydowa izolacja próżniowa oraz niewielkie wymiary zewnętrzne urządzenia przy zachowaniu dużej pojemności roboczej,

* dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z obsługą m.in. w języku polskim, wyposażony w port komunikacyjny UBS i kart SD,

* system kontroli Użytkowników, wykorzystujący indywidualne hasła dostępu lub karty NFC,

* certyfikat jakości zgodny z normami ISO 9001, 14001 i 13485.

Cechy konstrukcyjne zamrażarek niskotemperaturowych B Medical Systems ułatwiające codzienne użytkowanie:

* funkcja odmrażania uszczelek uruchamiana z poziomu sterownika,

* podwójny, automatyczny port wyrównywania ciśnień,

* możliwość łatwego demontażu drzwi wewnętrznych (bez wykorzystania narzędzi) celem usunięcia ewentualnego nadmiaru lodu,

* możliwość umieszczenia w komorze zamrażarki większości dostępnych na rynku wariantów stelaży na pudełka kriogeniczne.

W skład portfolio produktowego firmy B Medical Systems wchodzą następujące urządzenia, będące niezbędnym wyposażeniem w każdym laboratorium mikrobiologicznym, medycznym czy chemicznym:

- Chłodziarki laboratoryjne i farmaceutyczne oraz chłodziarko-zamrażarki – to zaawansowane konstrukcje odznaczające się wysoką precyzją utrzymania stabilności i jednorodności temperatury wewnątrz komory. Pojemność już od 50 do nawet 1400 litrów. Urządzenia wyposażone w liczne funkcje alarmowe oraz spełniające normy przewidziane dla laboratoriów pracujących w standardach GMP. Możliwość spersonalizowania każdego modelu do indywidualnych potrzeb pod względem wyposażenia wnętrza (półki, szuflady, statywy), jak również wyboru kierunku otwarcia drzwi oraz ich wykonania (drzwi pełne lub przeszklone). Z chłodziarek B Medical Systems korzystają najbardziej strategiczne jednostki medyczne na świecie oraz w Polsce, m.in. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

- Medyczne chłodziarki typu banki krwi, będące flagowym produktem marki, przeznaczone są do bezpiecznego przechowywania krwi i jej składników. Urządzenia cechują się niespotykanie wysoką jednorodnością i stabilnością temperatury przy nastawie +4°C, zapewniając idealne środowisko do przechowywania worków z krwią w pozycji pionowej. Pojemność urządzeń od 50 do 900 litrów. Zaawansowany sterownik Premium umożliwia podgląd i zapis parametrów oraz transfer pełnej historii zdarzeń, w tym także zarejestrowanego czasu otwarcia drzwi przez danego Użytkownika dzięki systemowi kontroli dostępu opartemu na indywidualnych kartach NFC. Oprócz zgodności z normą DIN 58371 i Önorm K 2030 banki krwi B Medical System są również sklasyfikowane jako wyroby medyczne klasy IIa (UE), klasy II (FDA) i zgodne z normami AABB.

- Zamrażarki biomedyczne do -40°C oraz zamrażarki do przechowywania osocza – to grupa urządzeń firmy B Medical Systems o szerokiej gamie pojemności: 121, 451, 598, 747 oraz 895 litrów. Zamrażarki o pojemności aż 900 litrów stanowią jedne z największych tego typu konstrukcji dostępnych na rynku. Urządzenia te posiadają szeroki zakres nastawy temperatury: od -20°C do -41°C. Zamrażarki biomedyczne B Medical System zapewniają idealne środowisko do przechowywania osocza krwi, szczepionek, odczynników i innych prób biologicznych. Zastosowane w zamrażarkach ekologiczne czynniki chłodnicze znacznie obniżają zużycie energii i koszty eksploatacji. Okołokomorowe chłodzenie zapewnia równomierny rozkład temperatury w urządzeniu. W tej gamie urządzeń producent także zastosował zaawansowany, autorski sterownik Premium Line. Laboratoryjne zamrażarki firmy B Medical Systems wykorzystywane są m.in. w laboratorium fabryki urządzeń AGD marki Elektrolux na terenie Polski.

- Szokowe zamrażarki do osocza wykorzystywane głównie przez RCKiK oraz banki krwi są przeznaczone do szybkiego zamrażania osocza. Urządzenia te zapewniają jeden z najkrótszych czasów zamrażania dostępnych na rynku, a największy model jest w stanie schłodzić 48 worków o pojemności 350 ml do temperatury wewnętrznej poniżej -30°C, w mniej niż 30 minut. Urządzenia sklasyfikowane są jako wyroby medyczne klasy II (a) i akredytowane jako zgodne ze standardami AABB, oba modele – CSF 61 i CSF 101 – opierają się na unikalnej, oczekującej na opatentowanie technologii.

- Medyczne pojemniki transportowe do bezpiecznej relokacji produktów krwiopochodnych i innych. Gama modeli składa się z pięciu pasywnych systemów transportowych wykorzystujących dedykowane wkłady chłodnicze (do wyboru wkłady utrzymujące temperaturę: -32°C, +4°C, +22°C, +37°C) i jednej skrzyni transportowej wyposażonej w aktywne chłodzenie kompresorowe z systemem regulacji temperatury. Systemy transportowe B Medical Systems są idealne do intensywnego użytkowania nawet w bardzo trudnych warunkach klimatycznych. Pasywne modele z serii MT są zgodne z europejską umową dotyczącą międzynarodowego transportu towarów niebezpiecznych drogami (ADR), koleją (RID), morzem (IMDG) oraz z międzynarodową umową dotyczącą transportu lotniczego (ICAO-TI/IATA-DGR). Dla wszystkich pasywnych skrzynek transportowych opcjonalnie dostępne są eutektyczne systemy chłodzenia (-32°C, +4°C, +22°C i +37°C).

B Medical Systems to producent współpracujący z wieloma prestiżowymi organizacjami i firmami na całym świecie. Możemy do nich zaliczyć m.in. międzynarodowe organizacje zdrowotne, Czerwony Krzyż, agencje pomocy, główne międzynarodowe firmy motoryzacyjne (Audi, Daimler-Chrysler, Ford, Fiat, General Motors, Grupa PSA, Renault, Scania, Toyota, Volkswagen, Westfalia), klientów wojskowych (Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, Armia Stanów Zjednoczonych, Siły Specjalne Wielkiej Brytanii, Armia Niemiecka, Gwardia Narodowa Cypru), a także rządy wielu krajów. Ogólnoświatowa sieć B Medical System rozlokowana jest na sześciu kontynentach.

Zapewniamy kompleksową obsługę oraz indywidualne rozwiązania. Oferujemy najbardziej niezawodne i cenionena świecie urządzenia laboratoryjne oraz szeroką wiedzę sektorową. W skład oferty firmy LABID wchodzą następujące urządzenia:

* akcesoria do zamrażarek (stelaże, pudełka kriogeniczne, rejestratory temperatury,

* chłodziarki do przechowywania krwi,

* chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki laboratoryjne,

* chłodziarki i zamrażarki przeciwwybuchowe,

* cieplarki,

* eksykatory,

* inkubatory z atmosferą CO2, multigazowe z kontrolą tlenu oraz inkubatory z chłodzeniem,

* homogenizatory,

* komory do hodowli roślin oraz klimetyczne,

* komory laminarne,

* mieszadła magnetyczne oraz mechaniczne,

* myjki ultradźwiękowe,

* piece laboratoryjne (muflowe),

* suszarki laboratoryjne w tym także próżniowe,

* systemy transportowe,

* termobloki z grzaniem i chłodzeniem,

* wagi,

* wagosuszarki,

* wirówki,

* wytrząsarki (tradycyjne, z inkubacją, typu vortex),

* wytwornice lodu,

* zamrażarki (biomedyczne do -30°C/-40°C, zamrażarki niskotemperaturowe do -86°C, zamrażarki kriogeniczne do -150°C),

* zbiorniki na ciekły azot (dewary do przechowywania prób w ciekłym azocie, zbiorniki do magazynowania ciekłego azotu).

Oferujemy urządzenia laboratoryjne wielu światowych marek, takich jak: B. Medical Systems, Ohaus, W&H, Mettler Toledo, Esco, Memmert, Scotsman, PHCbi, Elmasonic, Tenak, Biologix, Nabertherm GmbH, Liebherr, Auguste Cryogenics, które wyróżniają się ponadprzeciętną jakością oraz niezawodnością.

Kontakt:

LABID s. c. Martyna Bidas, Bartosz Bidas

ul. Dywizjonu 303 nr 139 lok. 74, 01-470 Warszawa

tel. 22 254 72 95

tel. mob. +48 794 009 353

tel. mob. +48 600 983 480

e-mail: biuro@labid.com.pl

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2022>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Newsletter