Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kalendarz wrześniowych wydarzeń za jednym kliknięciem
Mimo, że niezmiennie na naszym portalu dostępny jest kalendarz wydarzeń, to dla Waszej wygody przedstawiamy go w formie jednego artykułu, włączając tym samym kilka zmian i aktualizacji. Oto co będzie się działo we wrześniu – jest z czego wybierać:

 

Już 1 września o godzinie 16 w zamku Siemczyno w zachodniopomorskim możecie zarejestrować się na 49. Ogólnopolską Konferencję Naukową „Mikroorganizmy, Środowisko, Biotechnologia”. Pierwsze wykłady będą miały miejsce 2 września i część merytoryczna potrwa do 4 września. Konferencja jest przeznaczona dla osób,  chcących poznać najnowsze osiągnięcia z dziedziny ochrony środowiska, ekosystemów oraz biotechnologii środowiskowej. 

 

Od 7 do 9 września wszystkich zainteresowanych zapraszamy na specjalistyczny kurs laboratoryjny „Chromatografia cieczowa HPLC”. Kurs wyróżnia się znacznie większą ilością godzin zajęć praktycznych, niż teoretycznych, a jego całkowita cena to 1450 zł. Te trzy wrześniowe, owocne dni możecie spędzić w Gdyni, jeżeli swoją przyszłość wiążecie z wysokosprawną chromatografią cieczową. Czekać dłużej nie można – zapisy tylko do 1 września.  

 

9 września zapraszamy także do Lublina, gdzie odbędzie się 67. Kongres Towarzystwa Chirurgówhttp://images.freeimages.com/images/previews/94b/surgeon-3-1504757.jpg Polskich, który potrwa aż do 12 września. Podczas tych kilku dni możecie posłuchać wykładów specjalistów z Polski i zagranicy,  wziąć udział w warsztatach, sesjach plenarnych, szkoleniach, lub w kuluarach wymieniać poglądy dotyczące chirurgii i najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. Organizatorzy zachęcają także pięknem Lubelszczyzny z hasłem na ustach: „Lubelskie. Smakuj życie!”.

 

11 września w imieniu GXP-Pharm zapraszamy na szkolenie „Certyfikacja serii produktu leczniczego jako działanie oparte na zarządzaniu ryzykiem”, które odbędzie się w Warszawie. Chętni rejestrują się od rana w godzinach 10.00-10.15, a zaraz po rejestracji rozpoczynają się wykłady. Cena kursu wynosi 900 zł plus VAT dla osób indywidualnych. W cenie są zawarte oczywiście wszelkie materiały szkoleniowe oraz certyfikat. Z całym programem możecie zapoznać się na stronie: http://www.gxppharm.pl/certyfikacja-serii-produktu-leczniczego-jako-dzialanie-oparte-na-zarzadzaniu-ryzykiem-1-5.

 

W dniach 14-17 września na Politechnice Krakowskiej podczas trwania „15th International Conference on Microwave and High Frequency Heating” możecie wziąć udział w spotkaniach poruszających się wokół tematów: zielonej, organicznej oraz polimerowej chemii i nanotechnologii. Konferencja ma na celu zgromadzić międzynarodowe i ogólnopolskie środowiska akademickie i przemysłowe oraz wywołać dyskusję na temat możliwych ścieżek rozwoju w tych trudnych dla środowiska czasach.

 

Od 17 września pojawia się przed Wami spory wybór. Do Bydgoszczy pojadą osoby, chcące wziąć udział w XX Jubileuszowym Zjeździe Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Konferencja potrwa do 19 września. W tym samym terminie, możecie pojechać na Uniwersytet Zielonogórski, by uczestniczyć w XXXI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Medycyny http://images.freeimages.com/images/previews/f7a/medicine-1419753.jpgSportowej. Tytuł tegorocznego spotkania brzmi: „Od profilaktyki do sukcesu sportowego”. Dla studentów i doktorantów kierunków medycznych i przyrodniczych będzie to wspaniała okazja zdobyć dodatkowe punkty, wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny sportowej, poznania fizjoterapeutów, lekarzy i naukowców z dziedziny biomedycyny. Zapraszamy zatem przedstawicieli głównie środowiska akademickiego. Opłata konferencyjna zaczyna się od kwoty 200 zł.   W dniach 17-18 września zapraszamy natomiast do Zabrza na „2nd V4 Conference on Public Health 2015”. Tytuł tegorocznego zjazdu brzmi: „Health for public, public for health”. Jest to wyjątkowa okazja dla osób, chcących zaprezentować swoje prace lub opublikować rozdział z monografii naukowej. Konferencja odbywać się będzie w języku angielskim i będzie poruszać współczesne problemy i zagadnienia z zakresu zdrowia publicznego, m.in. praktyki pozwalając poprawić jakość i długość życia oraz niebezpieczeństwa wynikające z licznych chorób przewlekłych.

 

18 września mamy także do zaproponowania kolejne szkolenie od firmy GXP-Pharm, także w Warszawie, tym razem w temacie: „Kwalifikacja i nadzór nad wyposażeniem w Laboratorium Kontroli Jakości”. Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.gxppharm.pl/kwalifikacja-aparatury-i-urzadzen-laboratoryjnych-1. Na stronie nie ma jeszcze podanej ceny kursu.

 

Jeszcze tylko do godziny 24.00, 31 sierpnia możecie zgłaszać się do udziału w „58 Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Chemicznego” w Gdańsku. Hasło nadchodzącego zjazdu, który będzie trwał od 21 do 25 września brzmi: „Polska chemia w mieście wolności”, także zanosi się ciekawe połączenie historii z chemią, czyli przedmiotów, które raczej nie były przyjaciółkami w szkole.

 

Grupa DMP zaprasza w dniach 23-24 września do Poznania kadrę, zarząd i dyrektorów szpitali, klinik, przedstawicieli działów marketingowych i administracyjnych tych placówek na bezpłatny udział w „IV Ogólnopolskim Forum Medycznym – W zgodzie z zarządzaniem w sektorze HealthCare”. Liczy się pierwsze 200 zgłoszeń, a oprócz tematów merytorycznych z dziedziny Służby Zdrowia, na uczestników czekają tez atrakcyjne nagrody – koszulki i wyjazdy za granicę.

 

W dniach 24-25 września, w Warszawie, odbędzie się konferencja naukowa z cyklu: „Mity i http://images.freeimages.com/images/previews/82e/bowl-of-vegetables-1329744.jpgRzeczywistość XXI wieku – Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO”. Temat spotkania jest jak najbardziej aktualny i wzbudzający sporo konferencji i rozbieżnych opinii. Te niewłaściwe postarają się obalić najwyższej klasy specjaliści, dzieląc się jednocześnie swoim doświadczeniem o tym, co słuszne i prawdziwe w tej dziedzinie.

 

W dniach 25-27 września zapraszamy jeszcze do Krakowa na III Ogólnopolską Konferencję Naukową „Zanieczyszczenia Światłem”. Uczestnicy spotkania, którzy przyjadą w tym terminie na Politechnikę Krakowską dowiedzą się dokładnie na czym polega zjawisko zanieczyszczenia światłem, jak można je zminimalizować oraz jakie mogą być jego negatywne skutki.

 

Pod koniec miesiąca kolejne szkolenia od GXP-Pharm. Na dzień 25 września przesunięte zostało szkolenie pt. „Na tropie odchyleń. Postępowanie wyjaśniające vs CAPA”. 28 września firma zaprasza zaś na kurs „Szkolenie okresowe GMP – zmiany, nowości”. 29 września przeprowadzone zostanie szkolenie „Walidacja systemów skomputeryzowanych w świetle aktualnych wymagań GMP oraz nowych wymagań GDP – praktyczne podejście”. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w Warszawie, prawdopodobnie w godzinach 10-16 z poranną rejestracją. Informacji ponownie szukajcie na stronie: www.gxppharm.pl.   

 

29 września, w Łodzi, mamy do zaoferowania szkolenie pt. "Ocena bezpieczeństwa kosmetyków". Szczegóły i program kursu pojawią się niedługo na naszej stronie internetowej, ale już dziś serdecznie zapraszamy osoby, zainteresowane kosmetologią i wiążące z nią swoje plany zawodowe. Rejestrować możecie się za pośrednictwem naszego portalu.

 

Na sam koniec kierujemy do Was zaproszenie na Pharma Marketing Day, czyli wydarzenie poświęcone marketingowi farmaceutycznemu, które odbędzie się 30 września w Warszawie. Dowiecie się jak dobrze zareklamować markę, stworzyć silny brand, zdobyć poparcie klienta ciekawą i niestandarsową kampanią marketingową. Rejestrować można się za pośrednictwem strony: http://marketing-farmaceutyczny.pl/, a jeszcze do 3 września czekaja na Was upusty cenowe.

 

Na wszystkie powyższe wydarzenia w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

KOMENTARZE
news

<Październik 2023>

pnwtśrczptsbnd
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
2
3
4
7
8
10
13
14
Konferencja Prevention & Intervention
2023-10-14 do 2023-10-15
15
16
17
18
19
21
22
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter