Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jubileuszowa edycja Targów ExpoLAB!
Już 23 i 24 października 2013 roku Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu stanie się miejscem spotkań przedstawicieli branży laboratoryjnej – reprezentantów świata nauki i techniki. Wszystko to za sprawą jubileuszowej, piątej edycji Targów ExpoLAB – Targów Analityki, Technik i Wyposażenia Laboratorium.

Na tegorocznych Targach można będzie zasięgnąć wiedzy na temat funkcjonowania różnego rodzaju laboratoriów oraz zapoznać się z najnowszymi metodami i rozwiązaniami badawczymi oraz produktami wchodzącymi na rynek. Szeroki zakres artykułów związanych z wyposażeniem pracowni laboratoryjnych, najnowocześniejszy sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy, a także urządzenia związane z oprogramowaniem laboratorium to jedynie kilka pozycji znajdujących się w bogatej ofercie przygotowanej przez wystawców i liderów, którzy zaprezentują się na Targach ExpoLAB.

Jak co roku targom będą towarzyszyły liczne konferencje i seminaria prowadzone przez specjalistów związanych z branżą laboratoryjną i przemysłową. Pierwszy dzień Targów ExpoLAB będzie poświęcony tematyce związanej ze sferą przemysłową, dlatego też jest on dedykowany przede wszystkim pracownikom laboratoriów przemysłowych. Drugi dzień targów będzie natomiast przebiegał pod znakiem tematyki związanej z laboratoriami medycznymi. Podczas jego trwania przewidziane zostało spotkanie dwustu diagnostów laboratoryjnych, organizowane przez Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, Oddział Katowice.

Organizatorzy targów stworzyli również nowy cykl seminariów i wykładów, który wzbogaci program wydarzeń towarzyszących. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w prelekcjach na temat mikrokapsułkowania, zastosowania odczynników serologicznych, dobrych praktyk pipetowania i analizy za pomocą spektrometrii. W programie przewidziano także konferencję Hydrointegracje 2013 oraz wykłady związane z gospodarką odpadami i rekultywacją terenów skażonych.

Kolejną atrakcją tegorocznej edycji ExpoLAB będzie Spektakl Mikroskopii, podczas którego zwiedzający będą mieli szansę zapoznania się z szeroką ofertą mikroskopów optycznych i kamer cyfrowych, obejrzenia i porównania najnowszych modeli, a także zbadania własnych próbek w różnych technikach i za pomocą różnego rodzaju sprzętu.

Możliwość kontaktu pomiędzy przedsiębiorstwami a przedstawicielami sfery badawczo-rozwojowej zapewni specjalnie stworzona w tym celu strefa „LAB dla Przemysłu”. Miejsce przygotowane z myślą o tym, aby przedstawiciele uczelni, instytutów oraz innych placówek i centrów edukacyjnych mogli zapoznać się z nowymi technologiami, porozmawiać na tematy związane z branżą czy też nawiązać współpracę.

Tym, co wyróżnia Targi ExpoLAB od innych jest fakt, że odbywają się one równocześnie z Targami HydroSilesia, EkoWaste i Melioracje, dzięki czemu wydarzenie to gromadzi w jednym miejscu reprezentantów różnych dziedzin nauki i techniki oraz branż - laboratoryjnej, wodno-kanalizacyjnej, ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.expolab.pl

KOMENTARZE
Newsletter