Warsztaty „Wycena produktu i wartości intelektualnej na wczesnym etapie rozwoju technologii Life Science” stanowią jeden z najważniejszych punktów odbywającej się w Poznaniu międzynarodowej konferencji dla biosektora BIOCONNECT 2012. Zaplanowane na 15 maja br. 4-godzinne zajęcia poprowadzi Johan Ohlsson, partner w szwajcarskiej firmie Venture Valuation AG, która od ponad 13 lat specjalizuje się w prowadzonych na całym świecie wycenach przedsiębiorstw i produktów. Po raz pierwszy w Wielkopolsce uczestnicy warsztatów w oparciu o unikalne case studies będą mogli zdobyć specjalistyczną wiedzę dotyczącą identyfikacji i oceny kluczowych czynników wartości oraz narzędzi i sposobów wyceny produktów bądź wartości intelektualnej.
Organizatorzy zachęcają do udziału w warsztatach przede wszystkim inwestorów, zainteresowanych wejściami kapitałowymi w innowacyjne produkty, jak również przedstawicieli parków naukowo-technologicznych, biofirm, centrów transferu technologii, aniołów biznesu oraz funduszy private equity i venture capital.
Na krajowym rynku brakuje oferty edukacyjnej dostarczającej wiedzę o wycenie produktów i wartości intelektualnej w tak skomplikowanym obszarze jak biotechnologia i nauki Life Science. Do tej pory nie zaproponowano dla biosektora jednej spójnej metodologii, brakuje także doświadczonych w tej dziedzinie specjalistów. Stąd nasz pomysł, aby przy okazji BIOCONNECT 2012 zorganizować tego typu warsztaty także w Polsce – mówi Piotr Kwiatek, dyrektor ds. rozwoju NTPP – Bardzo się cieszymy, iż udało się nam w tym celu nawiązać współpracę z Venture Valuation, która szkoli największe firmy z biosektora na całym świecie.
Międzynarodowa konferencja BIOCONNECT 2012 „Business meets science to cooperate in current topics” odbędzie się w Poznaniu w dniach 15-16 maja br. Na zaproszenie organizatorów do stolicy Wielkopolski przyjedzie 17 europejskich bioekspertów, którzy przedstawią m.in. najnowsze trendy naukowo-biznesowe w zakresie m.in. medycyny personalizowanej i regeneracyjnej, rozwoju nowych leków, bioinformatyki czy nanobiotechnologii. Konferencji towarzyszyć będzie także sesja posterowa z główną nagrodą w wysokości 5000 zł, ufundowaną przez Nickel Technology Park Poznań.
Szczegółowe informacje dotyczące konferencji BIOCONNECT 2012 oraz odbywających się 15 maja br. warsztatów, formularz rejestracyjny oraz materiały z ubiegłorocznej edycji dostępne są na stronie www.bioconnect2012.pl.
Konferencja współfinansowana jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jej patronami honorowi zostali: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Patronat nad konferencją objęły następujące media: Puls Biznesu, Forbes, PAP Nauka w Polsce, Radio Merkury, Biotechnologia.pl.
KOMENTARZE