Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
ImpactCEE na konferencji HLTH „The future of healthcare”
ImpactCEE na konferencji HLTH „The future of healthcare”
Przedstawiciele ImpactCEE, organizatora wydarzeń Impact, wylecieli właśnie do Las Vegas na konferencję HLTH „The future of healthcare”, która odbędzie się w dniach 6-9 maja br. Będzie to bezprecedensowe wydarzenie na ogromną skalę, stanowiące forum dla inwestorów indywidualnych, dużych firm farmaceutycznych, start-upów i decydentów politycznych odpowiedzialnych za ochronę zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

 

 

HLTH – wieloaspektowa dyskusja na temat ochrony zdrowia

To unikatowe wydarzenie skupia w jednym miejscu kluczowych przedstawicieli każdej z zaangażowanych w ochronę zdrowia stron – administracji publicznej, ogromnych koncernów farmaceutycznych/biotechnologicznych, prywatnych inwestorów, mediów, płatników i pracodawców. Misją tak wielokierunkowego spotkania jest znaczące obniżenie kosztów opieki zdrowotnej, przy jednoczesnym wzroście jej jakości. Jednak to nie jedyny cel, bowiem doskonałą wartością dodaną dla małych firm jest pokazanie inwestorom swoich pomysłów podczas wydarzeń towarzyszących, takich jak Startup Pitch Contest (każda firma ma trzy minuty na tzw. elevator pitch i kolejne trzy na sesję Q&A od sędziów; do wygrania jest maksymalnie 50 tys. dolarów) czy Funding Founders (program networkingowych spotkań 1:1 z największymi inwestorami). Druga strona także może skorzystać – inwestorzy zyskują w jednym miejscu przegląd najnowszych innowacji, mogą spotkać stojących za nimi najbardziej obiecujących naukowców i ocenić ich potencjał rynkowy.

 

Organizator zdecydowanie nie z przypadku

Co ciekawe, HLTH jest prowadzone przez Jonathana Weinera, który jest także założycielem Money20/20 (wiodącej imprezy dla branży finansowej i technologicznej – fintech) czy Shoptalk (najważniejszego na świecie wydarzenia dla handlu detalicznego i e-commerce). Wcześniej Jonathan był Globalnym Kierownikiem BD Wallet&Payments w Google, do którego dołączył po przejęciu przez Google w 2012 roku jego startowego systemu VC, TxVia. Jest także partnerem  funduszu venture capital Oak HC/ FT, o wartości 1 miliarda dolarów. W tej chwili Jonathan i inni eksperci z branży opieki zdrowotnej i innowacyjnej gospodarki tworzą w swoich biurach w Nowym Jorku zespół odpowiedzialny za zorganizowanie nowego, wielkoskalowego wydarzenia branżowego, które stworzy bardzo potrzebny dialog ukierunkowany na przełomowe innowacje w opiece zdrowotnej – HLTH "The Future of healthcare".

 

HLTH w liczbach – będziecie pod wrażeniem!

·      3000+ uczestników,

·      550+ prezesów i założycieli firm,

·      375+ prelegentów,

·      150+ firm w charakterze wystawców lub sponsorów,

·      100+ przełomowych sesji w ramach kilkunastu ścieżek tematycznych,

·      4 dni konferencji, networkingu, dyskusji, konkursów i innych wydarzeń towarzyszących.

 

Czemu ImpactCEE jedzie na HLTH?

Powodów jest kilka. ImpactCEE jest przede wszystkim organizatorem najważniejszego w tej części Europy wydarzenia dotyczącego przyszłości cyfrowej gospodarki, skierowanego do biznesu, start-upów, nauki i administracji – Impact. Trudno nie zauważyć podobieństwa pomiędzy jednym i drugim wydarzeniem pod kątem głównych tematów, grup docelowych czy interdyscyplinarnego charakteru w obrębie nowoczesnych inteligentnych specjalizacji. ImpactCEE chce zatem sprowokować wymianę doświadczeń z organizatorami HLTH i poszukać inspiracji, co można zrobić lepiej. Wszyscy mamy świadomość tego, że transfer technologii i współpraca na linii nauka-biznes nie stoi w Polsce na najwyższym poziomie, a jak czerpać wzorce to od najlepszych – Stanów Zjednoczonych i organizowanych tam największych imprez branżowych.

Impact’18 (odbywający się w dniach 13-14 czerwca br. w Krakowie) zbliża się wielkimi krokami i niemal wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, łącznie z listą speakerów, jednak organizatorzy myślą już o przyszłorocznej edycji! Tak, dobrze czytacie – prowadzenie tak ogromnego wydarzenia to nieustający wysiłek, który pozwala stworzyć interesującą agendę i zaprosić międzynarodowe grono ekspertów. Polacy mają nadzieję, że podczas nadchodzącego HLTH zainicjują owocne rozmowy biznesowe i efektywny networking w celu zachęcenia najbardziej dopasowanych do charakteru konkretnych ścieżek tematycznych ekspertów, żeby współtworzyli to wydarzenie.

W kontekście udziału w HLTH polska delegacja szczególnie liczy na rozwój jednej z ośmiu ścieżek – „biotechnology & digital health”. Biotechnologia odgrywa fundamentalną rolę w tworzeniu nowoczesnej ochrony zdrowia. Podczas Impact’18 zebrani goście przedyskutują główne kierunki badań i inwestycji w branży LifeScience. Do Krakowa przyjadą kluczowi speakerzy z całego świata m.in. Rory O’Connor, dyrektor medyczny w Pfizer, Ronald Park, wiceprezes ds. globalnej strategii produktowej w zakresie spersonalizowanej opieki zdrowotnej w Roche, Marek Tyl, Prezes Zarządu Innovation Forum i wielu, wielu innych. Żeby w kolejnych latach przynajmniej zachować tak wysoko postawioną poprzeczkę, niezbędny jest udział w takich wydarzeniach jak HLTH.

Aby dowiedzieć się więcej o HLTH „The future of healthcare” zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia lub jego profilu na facebooku. Z kolei wszelkie informację o Impact’18, którego Biotechnologia.pl została w tym roku patronem medialnym, znajdują się na stronie imprezy i na naszym portalu w zakładce kalendarium.

KOMENTARZE
Newsletter