Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Helix Ventures Partners FIZ podpisał list intencyjny z inkubatorem innowacyjności Science2Business
28.06.2010
Inkubator innowacyjności Science2Business to projekt skierowany do polskich naukowców, inżynierów i pomysłodawców, funkcjonujący w ramach finansowanego ze środków UE Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013
Science2Business będzie przekazywał Helix Ventures Partners FIZ wybrane propozycje inwestycji w innowacyjne projekty wymagające finansowania przekraczającego możliwości Inkubatora lub wymagające wsparcia oferowanego przez HVP. HVP będzie informować o ofercie S2B przedsiębiorców prowadzących projekty o profilu zgodnym z kryteriami Science2Buisness a nie wpisujących się w strategię Funduszu.

„Nie ma to być współpraca jedynie strategiczna. Planujemy bieżącą współpracę operacyjną, wspartą comiesięcznymi spotkaniami, podczas których będziemy wymieniać się doświadczeniami związanymi z wspieraniem rozwoju innowacyjnych firm znajdujących się we wczesnej fazie życia. Będziemy także prowadzić wspólne działania informacyjne i promocyjne, na zasadzie wzajemności. Dzięki temu projekty te będą mogły płynnie kontynuować rozwój. Wierzymy, że współpraca Funduszu i Inkubatora przełoży się na wymierne korzyści dla innowacyjnych projektów na różnych etapach rozwoju” – mówi Małgorzata Walczak, zarządzająca Helix Ventures Partners FIZ.

„Wierzymy, że współpraca z Helix Ventures Partners FIZ wydatnie pomoże w finansowaniu projektów, które są zgłaszane do inkubatora – powiedział Krzysztof Czaplicki, dyrektor ds. biotechnologii w Inkubatorze Innowacyjności Science2Business.

Celem inicjatywy jest zwiększenie liczby przedsiębiorstw działających w oparciu o nowatorskie rozwiązania z zakresu technologii informatycznych i mobilnych, biotechnologii (i telemedycyny) oraz energii odnawialnej. Do inkubatora mogą zgłaszać się pomysłodawcy z całego kraju.

Wsparcie, które Science2Business oferuje naukowcom i pomysłodawcom, to m.in. oceny możliwości komercjalizacji pomysłów i ich potencjału rynkowego, a także ochrona własności intelektualnej i przemysłowej. Autorzy innowacji będą mieli dostęp do infrastruktury umożliwiającej testy i tworzenie prototypów oraz do sieci ekspertów branżowych. Istotnym wsparciem będzie tworzona w ramach inkubatora strategia komercjalizacji i wdrożenia poszczególnych projektów, a co za tym idzie wsparcie przy tworzeniu i zarządzaniu firmami wprowadzającymi innowacje na rynek. Firmy powstałe wokół pomysłów zgłoszonych do inkubatora mają szansę na dofinansowanie w kwocie do 200 tys. EURO, a także pomoc w pozyskiwania dalszych funduszy.
KOMENTARZE
news

<Marzec 2029>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter