Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Globalny rynek biotechnologiczny osiągnie wartość 604,4 miliarda dolarów w 2020 roku
Grand View Research opracowało raport, w którym przewiduje, że globalny rynek biotechnologiczny osiągnie wartość 604,4 miliarda dolarów w 2020 roku. W porównaniu do obecnej sytuacji pewne jest, że biotechnologia będzie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin rynku.

Przygotowany przez Grand View Research, globalną firmę konsultingową, raport zatytułowany „Biotechnology Market (Biopharmacy, Bioservices, Bioagriculture, Bioindustrial, Fermentation, DNA sequencing, Tissue Engineering, Regeneration) Analysis and Segment Forecasts To 2020” to podsumowanie, a zarazem potwierdzenie oczekiwań inwestorów, jak i przyszłych przedsiębiorców, planujących rozwój w kierunku biobiznesu. Zgodnie z raportem wzrośnie zakres realizowanych projektów aplikacyjnych i zostanie zwiększony popyt na nowe, efektywne szczepionki oraz leki. Dzięki temu nastąpi wzrost dostępności pomocy medycznej na całym świecie. Oprócz tego, rozwój biotechnologii będzie odpowiedzią na oczekiwania konsumentów i producentów żywności, zarówno pod kątem zwiększenia wydajności upraw jak i jakości produktów rolnych.

Zgodnie z raportem, w 2013 roku dominujący - 60% - udział w rynku miały biofarmaceutyki. Wiązało się to z wysokobudżetowymi odkryciami nowych leków oraz zwiększeniem wydatków na opiekę medyczną w Azji i Ameryce Południowej. Oczekuje się również, że w wyniku cięcia kosztów na działania R&D w wielu firmach, obserwowany obecnie trend zlecania innowacyjnych badań na zewnątrz firm stanie się coraz bardziej popularny. Pozwoli to na intensyfikację rozwoju usług biotechnologiczny, które w ciągu najbliższych kilku lat staną się najbardziej dynamicznym elementem rynku biotechnologicznego. Oznacza to, że obecnie nielicznie, powstające w niektórych rejonach świata firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu badań klinicznych i przedklinicznych zyskają na popularności i odciążą duże korporacje. Umożliwi to także na kontynuację wielu projektów, które rozpoczęły małe firmy, niezdolne do samodzielnego sfinansowania tego typu badań. Powstanie wyspecjalizowanych jednostek umożliwiłoby zmniejszenie kosztów badań oraz przyśpieszenie ich realizacji.

Przeprowadzone analizy wskazują, że największa część globalnego rynku biotechnologicznego w 2013 roku była ulokowana w Ameryce Północnej, co stanowiło 40% wartości globalnej. Całkowita wartość globalnego rynku biotechnologicznego w 2013 roku wynosiła 270,5 mld dolarów, spodziewany wzrost wartości rynku ma wynieść 12,3% rocznie do 2020 roku. Natomiast w najbliższych latach najintensywniejszego rozwoju branży można oczekiwać w rejonie Azji i Pacyfiku. Przewiduje się, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu w tym rejonie będzie utrzymywał się na poziomie 14,8%. Kluczową rolę mają odegrać Indie oraz Chiny.

Raport wskazuje, że najbardziej perspektywiczną i mającą największy udział w przychodach branży w 2013 roku gałęzią biotechnologii była inżynieria tkankowa o zastosowaniu w medycynie regeneracyjnej. Wartość tej gałęzi w 2013 roku została oszacowana na 87,92 mld dolarów.

Oprócz tego w raporcie wymieniono firmy biotechnologiczne, które mogą odegrać kluczową rolę w rozwoju branży, są to: Novo Nordisk, Amgen, Gilead Sciences, Celgene, Biogen Idic, Teva Pharmaceutical Industries, Merck KGaA, CSL, Regeneron, Alexion Pharmaceuticals, Shire PLC, Vertex Pharmaceuticals, BioMarin Pharmaceutical, Elan, Actelion, Onyx Pharmaceuticals, Dr. Reddy's Laboratories, Seattle Genetics, Alkermes, Ariad Pharmaceuticals, Cubist Pharmaceuticals, United Therapeutics, Ipsen Group oraz DiaSorin.

 

Pełna, płatna wersja raportu dostępna jest tutaj. Firma oferuje przesłanie darmowej próbki raportu, aby go otrzymać należy wypełnić ten formularz.

Źródła

http://www.grandviewresearch.com/

KOMENTARZE
Newsletter