Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Genomtec debiutuje na NewConnect
Genomtec debiutuje na NewConnect

Firma Genomtec S.A. zadebiutowała dzisiaj na rynku NewConnect. Już od pierwszej chwili akcje Genomtec cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Kurs akcji otworzył się w kwocie 16,60 zł, czyli o 51 proc. więcej w porównaniu do kursu odniesienia. Nagranie z debiutu można obejrzeć tutaj

 

 

 

– Uważam, że jesteśmy jednym z nielicznych podmiotów na świecie tak wyspecjalizowanych w technologii izotermalnej amplifikacji kwasów nukleinowych, która jest przyszłością diagnostyki genetycznej. Zainteresowanie na międzynarodowych konkursach technologicznych urządzeniem Genomtec ID jest tego potwierdzeniem. Idziemy zgodnie z harmonogramem i z każdym miesiącem przybliżamy się do zakończenia prac nad systemem – mówi Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Pod koniec ubiegłego roku Genomtec zakończył pierwszą ofertę publiczną akcji serii J. IPO spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie akcjami na kwotę powyżej 50 mln zł, czyli kilkukrotnie przewyższającą wartość emisji. Spółka z powodzeniem uplasowała wszystkie oferowane akcje po maksymalnej cenie 11 zł za jedną akcję i pozyskała z emisji ponad 8 mln zł na realizację strategii rozwoju. Spółka wspomaga się także finansowaniem z grantów.

KOMENTARZE
Newsletter