Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Fundusz założycieli LiveChat Software nabywa 12,5 proc. akcji Inno-Gene
Fundusz założycieli LiveChat Software nabywa 12,5 proc. akcji Inno-Gene
W akcjonariacie spółki Inno-Gene, lidera polskiego rynku badań genetycznych, pojawił się nowy znaczący akcjonariusz. Fundusz Venture Inc, którego głównymi akcjonariuszami są założyciele LiveChat Software, zajmuje się inwestowaniem w projekty z branży IT o globalnym potencjale rozwoju. Venture Inc kupił 12,5 proc. akcji Inno-Gene.

 

Venture Inc kupił pakiety akcji Inno-Gene od spółek MED-CENTER oraz ULTRA QAM 5 – są to łącznie akcje stanowiące 12,5 proc. kapitału. Przed transakcją spółka MED-CENTER posiadała 7,05 proc. akcji, a ULTRA QAM 5 przekroczył próg 5,48 proc. akcji.

Połączenie sił Inno-Gene z Venture Inc ma przyczynić się do dalszego rozwoju obszaru bioinformatyki i wdrażania innowacyjnych rozwiązań na skalę globalną. Bioinformatyka jest obszarem, który dzięki postępującej automatyzacji będzie wspierał wzrost marżowości wykonywanych badań genetycznych oraz atrakcyjność usług Spółki poprzez skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę.

- Cieszymy się, że inwestorzy doceniają potencjał naszego biznesu oraz realizację założonych celów strategicznych, czego efektem jest pozyskanie  nowego akcjonariusza strategicznego – komentuje Jacek Wojciechowicz, Prezes Zarządu i główny akcjonariusz Inno-Gene.

- Inwestujemy w spółki o unikalnych kompetencjach i zasobach, które dają im szansę na odniesienie globalnego sukcesu. Liczymy na dobrą współpracę z Zarządem Inno-Gene i chcemy wspierać Zarząd w budowaniu wartości tej spółki – powiedział Maciej Jarzębowski, prezes Venture Inc.

To kolejna inwestycja Venture Inc w obszarze bioinformatyki. Na początku tego roku fundusz objął strategiczny pakiet akcji spółki Infermedica, która tworzy oprogramowanie do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Głównymi akcjonariuszami Venture Inc są twórcy LiveChat Software: Maciej Jarzębowski, Mariusz Ciepły i Jakub Sitarz.

W połowie września Inno-Gene opublikowała Strategię na lata 2015-2018, zgodnie z którą w ciągu kolejnych trzech lat Spółka podwoi udział w rynku badań genetycznych w Polsce z szacowanych 6 proc. w 2015 r. do 12 proc. w 2018 r. Rozwój w obszarze zaawansowanych technologii, ma wzrostowy i systematyczny wpływ na przychody przedsiębiorstwa. Ważnym projektem, w który zaangażowało się Inno-Gene, jest spółka Central Europe Genomics Centre (CEGC). Będzie ona prowadzić populacyjne badania całogenomowe, a więc pełne skanowanie genomu. 

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2020>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
31
1
2
Newsletter