Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Firma Bristol-Myers Squibb przekazała darowiznę w wysokości 700 000 zł na rzecz pacjentów onkologicznych w Polsce
Firma Bristol-Myers Squibb przekazała darowiznę w wysokości 700 000 zł na rzecz pacjentów o

Obniżona odporność wywołana długotrwałą chorobą, a jednocześnie konieczność odbywania regularnych wizyt w ośrodkach onkologicznych sprawiają, że pacjenci onkologiczni i hematoonkologiczni są szczególnie narażeni na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W czasie pandemii chorzy nadal potrzebują opieki medycznej oraz dostępu do terapii i diagnostyki. Aby umożliwić pacjentom bezpieczny dojazd do ośrodka onkologicznego, a także bezpieczne leczenie, Bristol-Myers Squibb, globalna firma farmaceutyczna, wspiera inicjatywy organizacji pacjentów, przekazując im łącznie 700 000 zł.

 

– Firma Bristol-Myers Squibb codziennie, na całym świecie, wspiera pacjentów onkologicznych, dostarczając im innowacyjne leki. W obecnej, szczególnie trudnej dla tej grupy chorych sytuacji, chcemy jeszcze mocniej zaangażować się w działania na rzecz zdrowia i życia pacjentów onkologicznych. Wspieramy działania organizacji pozarządowych i pacjenckich w Chinach, we Włoszech i wielu innych krajach. Teraz działamy dla polskich pacjentów. Zależy nam, aby nie musieli w strachu o swoje życie rezygnować z leczenia. Wierzę, że nasze wsparcie zakupu środków ochrony indywidualnej jest realną ochroną zarówno dla pacjentów, jak i całego personelu medycznego. Dziś pacjentom potrzebny jest zdrowy lekarz, pielęgniarka i każdy pracownik służby zdrowia, chcemy mieć w tym swój udział – powiedział Antoni Żarski, Dyrektor Generalny Bristol-Myers Squibb w Polsce.

 

Pacjenci onkologiczni powinni kontynuować terapię

Firma Bristol-Myers Squibb wspiera akcję Fundacji Alivia ONKOTAXI, w ramach której na terenie całej Polski możliwe jest zamówienie przejazdu do szpitala i z powrotem, a także pomoc w zakupie leków. – Dla pacjentów onkologicznych w trakcie leczenia w czasie epidemii kluczowy jest rygor higieniczny oraz unikanie kontaktów ze światem zewnętrznym. Niestety, dla wielu chorych transport publiczny jest jedynym sposobem, by dotrzeć na badania lub leczenie. Dlatego uruchomiliśmy ONKOTAXI. Chcemy dać chorym pewność, że ich podróż na leczenie będzie bezpieczna – mówi Joanna Frątczak-Kazana z Fundacji Alivia.

 

Ochrona pracowników oddziałów onkologii i hematoonkologii

Pomoc Firmy Bristol-Myers Squibb dotarła do stowarzyszeń i fundacji, które doposażą łącznie 90 ośrodków onkologicznych i hematoonkologicznych w całej Polsce w niezbędny w ich codziennej pracy jednorazowy sprzęt medyczny. W tym zakresie Bristol-Myers Squibb współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma, Fundacją Carita im. Wiesławy Adamiec, Polskimi Amazonkami Ruchem Społecznym, Fundacją Onkologiczną Nadzieja, Fundacją Iskierka, Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Białaczki i Fundacją OnkoCafe.

– Od początku epidemii Stowarzyszenie Sarcoma wspiera nie tylko pacjentów, ale też szpitale, w których nasi podopieczni mają szansę kontynuować terapie ratujące im życie. Zabezpieczając personel medyczny w środki ochrony osobistej, zabezpieczamy też zdrowie i życie pacjentów. Teraz łączymy siły, aby jak najszybciej uruchomić zakupy i dostawy sprzętu do szpitali na terenie całej Polski. Wierzymy, że dzięki temu ogromnemu wsparciu, będziemy mieli realny wpływ na walkę z pandemią – podsumował Kamil Dolecki, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

 

Działania Bristol-Myers Squibb na świecie

Bristol-Myers Squibb i niezależna organizacja charytatywna Bristol-Myers Squibb Foundation od początku pandemii zaangażowały się w walkę z koronawirusem w m.in.: Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Grecji, Izraelu, Rumunii, Kanadzie, Korei i Chinach. Do tej pory Bristol-Myers Squibb Foundation przeznaczyła na ten cel łącznie ponad 6 milionów USD, w tym 2,5 miliona USD wsparło działania organizacji pozarządowych i pacjenckich.

Bristol-Myers Squibb współpracuje z naukowcami oraz biotechnologami w celu stworzenia terapii przeciwko COVID-19, m.in. ocenia, które leki z portfolio mogłyby zostać włączone do krótkoterminowych badań klinicznych, a także aktywnie uczestniczy w działaniach kilku grup międzybranżowych.

Źródła

Fot. Bristol-Myers Squibb

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Newsletter