Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Europejskie Forum Gospodarcze już niebawem!
W dniach 14-15 października 2014 r. odbędzie się już po raz siódmy Europejskie Forum Gospodarcze. Jest to wydarzenie cykliczne, które organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa. Dyskusje podejmowane podczas Forum dotyczą aktualnej sytuacji gospodarczej z ukierunkowaniem na potencjał regionów, którego rozwój ma bezpośrednie przełożenie na wzmocnienie kondycji gospodarczej naszego kraju.

Organizatorom Forum zależy na tym, aby stworzyć platformę, pozwalającą na budowanie bliskiej, efektywnej, opartej na wzajemnych korzyściach współpracy z biznesem, dzięki której samorządy mogą budować swoją  konkurencyjność, kreować wartość dodaną dla mieszkańców, przedsiębiorców i inwestorów.

Jednym z głównych wątków podjętych podczas tegorocznej edycji Forum będzie energetyka, w tym odnawialne źródła energii, oraz korzyści, jakie ten dynamicznie rozwijający się sektor przynosi regionom. W tak znamienitym roku nie mogłoby oczywiście zabraknąć  też sesji poświęconej X rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dodatkowo dyskusja skupi się wokół innych wyselekcjonowanych branż: innowacyjnego włókiennictwa i przemysłu mody, IT/BPO, medycyny, farmacji, kosmetyków, nowoczesnego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego oraz zaawansowanych materiałów budowlanych. To tematyka poruszana i kontynuowana przez wszystkie edycje Forum, do której jego Goście zdążyli już przywyknąć i w zakresie której co roku prezentowane są na Forum nowości.

VII Europejskie Forum, podobnie jak w latach ubiegłych, obfitować będzie w okazje do spotkania znanych i niezwykle ciekawych osobowości. Wśród Prelegentów pojawią się m.in. prof. Grzegorz W. Kołodko – Minister i Wicepremier finansów w minionych kadencjach; Ruta Baltause - Członek Generalnej Dyrekcji Komisji Europejskiej ds. Energii – odnawialnych źródeł energii i biopaliw oraz Scott Neumann - Dyrektor ds. Marketingu, Komunikacji i Obywatelstwa na Europę Środkową
i Wschodnią, IBM.

Gościem specjalnym Forum będzie Witold Orłowski, który w dniu 14.10.2014 r. o godz. 12:30 wygłosi prelekcję na bardzo aktualny obecnie temat: „Jak sytuacja na Ukrainie wpływa na perspektywy polskiej i europejskiej gospodarki?”.

Rolę głównego moderatora Forum obejmie znany felietonista i ekspert m.in. dziennika „Parkiet”, tygodnika Wprost, TOK FM, Super Expressu, „Faktu”, Gazety Wyborczej, serwisu bankier.pl oraz stały ekspert TVN CNBC – Marek Zuber.

Na Forum nie zabraknie oczywiście znamienitych Gości, reprezentujących obszar administracji państwowej - swoją obecność potwierdził już m.in. Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.  Forum odwiedzą również liczni reprezentanci ambasad krajów żywo gospodarczo współpracujących z Polską m.in. ambasador Austrii Thomas Buchsbaum, ambasador Danii Steen Hommel, ambasador Hiszpanii Agustín Martínez Núñez a także Vladimir Peshevski, Wicepremier, Macedonii oraz z Bill Pavleski, Minister ds. Inwestycji Zagranicznych, Macedonii.

Goście Forum będą mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w wielu interesujących spotkaniach podczas dyskusji panelowych m.in. na temat: bezpieczeństwa informacji i pomnażania wartości w biznesie, edukacji zawodowej w kontekście zapotrzebowania na nią w Europie oraz oczywiście energetyki i odnawialnych źródeł energii, a także budowania świadomości obywatelskiej w tym zakresie.

Nowym i bardzo znaczącym wydarzeniem podczas VII Europejskiego Forum Gospodarczego będzie Startup Nation – Łódzkie promuje start – upy, gdzie zaprezentuje się wiele autorytetów biznesowych, wielkich inwestorów i odkrywców nowych idei. Wydarzenie to przybliży szansę dla startujących i prosperujących przedsiębiorców m.in. na pozyskanie kapitału na rozwój oraz rozpoczęcie ekspansji międzynarodowej.

 

Tegoroczne Forum po raz pierwszy odbywać się będzie w nowej lokalizacji – Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi nieodłącznie związanym z Łódzką Wytwórnią Filmów Fabularnych.

Na te i inne wyjątkowe wydarzenia podczas VII Europejskiego Forum Gospodarczego, już dzisiaj  serdecznie zaprasza jego Gospodarz, Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

Szczegółowy program obu dni Forum oraz formularz rejestracyjny dostępne są na oficjalnej stronie VII Europejskiego Forum Gospodarczego: www.forum.lodzkie.pl.

KOMENTARZE
Newsletter