ERIFID 2010
Pierwszą, wykładową część konferencji (16 czerwca, środa) zdominował temat otoczenia (społecznego, organizacyjnego, ekonomicznego), które szczególnie sprzyja rozwojowi infrastruktury badawczej. Mówił o niej m.in. Pascal Boijmans z Komisji Europejskiej DG Regio , Mark Mawhinney z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (Luksemburg), Paul Seidler z IBM Research, Zurych (Szwajcaria).
Z doświadczeniami w budowaniu infrastruktury (od pomysłu do laboratorium), która może być finansowana z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej podzielili się ze słuchaczami m.in. Johannes Janssen z Deutsche Forschungsgemeinschaft (Niemcy), Jesus Purroy, Parc Scientific de Barcelona (Hiszpania), Ari Huczkowski z OTANIEMI (Finlandia), Ondriej Hradil z CEITEC Brno (Czechy).
Drugą część konferencji (17 czerwca, czwartek) realizowaną w formie warsztatów, koncentrowała się na omówieniu polskiej specyfiki badań i rozwoju oraz mechanizmom wspierania spółek technologicznych, w tym nowo powstałych. Ważnym zagadnieniem poruszanym w tym dniu był temat poszanowania własności intelektualnej. Głos w debacie zabrali m.in. Leszek Grabarczyk, z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Bogusław Smólski z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Marek Langner z Politechniki Wrocławskiej, Marc Bondiou z Ambasady Francji, Barbara Gaertner-Rupprecht z Instytutu im. Maxa Plancka (Niemcy).
Źródło: Informacja prasowa
KOMENTARZE