W przyszłym roku przedstawiciele branży biotechnologicznej z całego świata już po raz drugi będą mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń oraz poglądów podczas kolejnej edycji konferencji BIOCONNECT 2012, organizowanej przez Nickel Technology Park Poznań oraz BIOREGION Wielkopolska. Poznańskie spotkanie dla biosektora, zatytułowane „Business Meets Science to cooperate in current topics”, odbędzie się w dniach 15-16 maja 2012 r. w Poznaniu.
Biotechnologia staje się kluczową branżą warunkującą dalszy rozwój światowej gospodarki, dlatego podczas przyszłorocznej edycji naszej konferencji chcielibyśmy dyskutować przede wszystkim o najnowszych osiągnięciach naukowych oraz możliwościach wykorzystania innowacyjnych wyników badań w codziennym życiu. – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP oraz Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska
Pierwsza edycja odbywającej się w Poznaniu konferencji poświęcona była przede wszystkim współpracy pomiędzy nauką i biznesem w ramach europejskich bioregionów. BIOCONNECT 2012 dotyczyć będzie zagadnień związanych ze współdziałaniem świata nauki z przedsiębiorcami w takich obszarach jak: opracowywanie nowych leków, bioinformatyka, nanobiotechnologia oraz medycyna spersonalizowana. Uczestnicy konferencji zapoznają się także z możliwościami biznesowymi, jakie stwarza medycyna regeneratywna, wykorzystująca komórki macierzyste oraz inżynierię tkankową do regeneracji ludzkiego organizmu. Naukowcy, przedsiębiorcy i studenci z Polski i zagranicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez światowej sławy teoretyków i praktyków działających w branży biotechnologicznej i Life Science. Swój udział w konferencji potwierdzili już uznani w świecie eksperci z biobiznesu, m.in.: Julian Hitchcock, - Dyrektor CellFate, Cathy Prescott, - Dyrektor Zarządzająca Biolatris, Erik Kund, - Dyrektor w Worldwide Licensing at MSD oraz Piotr Rieske – Dyrektor Zarządzający Celther Sp. z o.o.
Konferencja Bioconnect 2011 przyciągnęła do Poznania ponad 150 uczestników zainteresowanych rozwojem światowej biogospodarki oraz wielu uznanych w środowisku prelegentów.
Nasza inicjatywa miała na celu nie tylko integrację wielkopolskiej i polskiej branży biotechnologicznej, ale także stworzenie efektywnego miejsca wymiany doświadczeń zebranych przez zagraniczne i krajowe biopodmioty, przede wszystkim w zakresie transferu wiedzy i technologii, zarządzania własnością intelektualną pomiędzy sferą nauki a gospodarką i organizacji współpracy międzynarodowej. Uczestnicy Bioconnect 2011 docenili wysoki poziom merytoryczny konferencji, który był możliwy dzięki udziałowi uznanych w świecie naukowców i menedżerów oraz wysokiej klasy specjalistów reprezentujących europejskie bioregiony – Biotop Berlin-Brandenburg, Bavarian Biotechnology Cluster, Hungarian Biotechnology Association czy BioCity Turku - powiedziała Dagmara Nikel.
Integralnym punktem konferencji BIOCONNECT 2012 będzie, podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, sesja posterowa z główną nagrodą w wysokości 5000 zł. Do udziału w sesji organizatorzy zapraszają środowiska akademickie zajmujące się badaniami naukowymi w szeroko pojętej branży biotechnologicznej: od biomateriałów, przez bioinformatykę i biologię obliczeniową, biotechnologię stosowaną, nanobiotechnologię, aż po biotechnologię wykorzystywaną w ochronie zdrowia, a także rolnictwie.
red. Blanka Majda
KOMENTARZE